Вчені: мамонти і неандертальці подібні по генам

Ізраїльські вчені стверджують, що мамонти та неандертальці мали однакові гени. Висновки базуються на аналізі 3-х наукових досліджень.

Наука

Мамонти з шерстю до метра і жиром товщиною в 10см з'явилися в Сибіру близько 300 тисяч років тому, а потім поширилися по Європі та Північній Америці.

Вони співіснували разом з неандертальцями на протязі сотні тисяч років. Примати їли мамонтів, але були генетично схожі на них. Щоб перевірити цю гіпотезу, дослідники проаналізували дані трьох тематичних досліджень, які були присвячені генетичним варіантам і алелей, пов'язаних з адаптацією до холоду.

Вчені зробили висновок, що ген терморегуляяції LEPRв них подібний. Гени MC1R і SLC7A11, які брали участь у пігментації шкіри і волосся - також. Про це вчені кажуть так:

Наші спостереження показують ймовірну схожість між численними молекулярними варіантами, які призвели до подібних адаптивним епігенетичним ознакам двох видів. Обидва з'явилися Євразії від африканського предка. Ці результати підтверджують припущення про конвергентну еволюцію

Вчені майже завершили роботу зі складання "генетичної карти" мамонта, і припускають, що через 30-50 років їм вдасться відродити тварину, що вимерла більше 10 тисяч років.

Про останні досягнення в світі науки і техніки читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Земельне питання. На порядку денному Ради - зняття мораторію. Пряма трансляція

Ініціатором проекту стала президентська фракція "Слуга народу"....

Це може бути цікавим

Швидка, рятувальники та інший спецтранспорт у Києві завжди матимуть зелене світло - проєкт

На початку наступного року в Києві планують запустити «зелену хвилю», яка забезпечить пріоритетний проїзд спецтехніки Про це повідомляє Na Chasi....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В Киеве вследствие ссоры мужчина получил огнестрельные ранения

На улице Боровой в столице мужчина получил пулевые ранения....

Загрузка...