​Сезонні вакансії: хто з роботодавців уже активізувався?

Ринок праці, який функціонує за певними правилами, має свої сезонні коливання. І з настанням весни активізуються всі його гравці: у роботодавців з'являється необхідність закриття сезонних вакансій, а у пошукачів, відповідно, є можливість попрацювати на сезонних роботах та/або отримати джерело додаткового доходу.

Сезонні вакансії: хто з роботодавців уже активізувався?

HeadHunter Україна проаналізував: роботодавці вже активізувались, проте їм варто пам’ятати — багато профсфер, представники яких задіяні в сезонних роботах, становлять інтерес і для зарубіжних роботодавців. А ставлення пошукачів до такого виду зайнятості неоднозначне.

Так, «у сезон», який вже поступово починає проявлятися на ринку праці і триватиме, швидше за все, до травня — початку червня включно, роботодавці активно шукають співробітників з таких профсфер:

  • «Спортивні клуби, фітнес, салони краси» (естетисти-масажисти, косметологи, перукарі, майстри манікюру і педикюру і т.д.);
  • «Мистецтво, розваги, мас-медіа» (фотографи, івент-менеджери, художники і т.д.);
  • «Транспорт, логістика» (водії-експедитори, працівники складу і т.д.);
  • «Продажі» (реалізатори сезонних товарів, продавці-консультанти, співробітники кол-центрів і т.д.);
  • HoReCa (шеф-кухарі, управителі ресторанів, барів, кухарі, офіціанти, бармени, фахівці з бронювання, розміщення та обслуговування гостей, персонал кухні, управителі готелів і туристичного бізнесу, аніматори, хостес, фахівці з оформлення віз, організатори зустрічей, конференцій, сомельє і т.д.);
  • «Робітничий персонал» (працівники з городніх і садових робіт, комбайнери, озеленювачі, різноробочі, вантажники, електрики-холодильщики, прибиральники і т.д.);
  • «Будівництво» (ріелтори із заміської нерухомості, будівельники);
  • «Домашній персонал» (домогосподарки/домогосподарі, покоївки, садівники, помічники по господарству, вихователі, гувернантки, няні, персональні водії, кухарі);
  • «Безпека» (інструктори з техніки безпеки, охоронці).

Кількість вакансій за вказаними профсферами «в сезон» може збільшуватися на 20-70%. Так, станом на кінець березня 2019 року найактивніше зростання кількості вакансій, згідно з результатами аналізу бази вакансій hh.ua, відбулося в профсфері «Домашній персонал» — порівняно з січнем 2019 р. кількість пропозицій про роботу в ній зросла на 41%. Трохи відстає «Туризм, готелі, ресторани» — порівняно з початком року кількість вакансій у цій профсфері зросла на 34%. І замикає трійку найактивніших роботодавців «Безпека», де кількість пропозицій про роботу в березні збільшилася на 20%.

У регіональному зрізі найактивніше поводяться роботодавці Харківської, Львівської, Дніпропетровської, Одеської, Запорізької, Івано-Франківської, Чернігівської, Херсонської, Миколаївської областей.

Багато профсфер, представники яких задіяні в сезонних роботах, становлять інтерес і для зарубіжних роботодавців. Так, аналіз бази пропозицій про роботу з релокацією за останні 12 місяців показав, що високий попит мають фахівці виробничої та аграрної сфер (на них припадає 6% всіх розміщених вакансій від зарубіжних роботодавців), співробітники сфери HoReCa, будівельники і робітничий персонал (по 5% всіх розміщених вакансій від зарубіжних роботодавців).

Нагадаємо, що серед мотивів, які спонукають пошукачів розглядати працевлаштування за кордоном, на першому місці — можливість заробити грошей. Про це заявило 58% респондентів під час опитування HeadHunter Україна. Отже, при отриманні конкурентоспроможної мотивувальної зарплати в Україні актуальність виїзду за кордон для багатьох втратить актуальність. Аналізуючи вакансії, розміщені в 2018 році, ми можемо відзначити позитивну динаміку в зарплатній політиці українських роботодавців. Однак її характер неоднорідний. Якщо в профсфері «Робітничий персонал» у 2018 році зарплатні пропозиції у вакансіях виросли на 42%, а у виробництві — на 38%, що вище середнього показника зростання зарплат минулого року, то в профсферах «Будівництво», «Туризм, готелі, ресторани» — на 20% і 15% відповідно, що нижче середньоринкового показника. Для зменшення відтоку трудової сили за кордон позитивна динаміка в питанні заробітних плат повинна зберегтись і посилитися. Разом з тим співробітники повинні мати перспективи кар'єрного зростання і можливості для професійного розвитку, а також бути впевненими в стабільності компанії. Ці критерії є пріоритетними для більшості пошукачів при виборі роботи і роботодавців.

Варто нагадати, що ставлення пошукачів до сезонних робіт неоднозначне: одні вважають, що такий вид зайнятості — це гарна можливість заробити більше коштів, познайомитися з новими людьми, набути нового досвіду та знань. З іншого боку, працівники побоюються ненормованого робочого графіка, ймовірності потрапити на непорядного працедавця, невідповідності заробітку затраченому часу.

Всі новини ринку праці та освіти читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​​В Киеве мужчина совершил самоподжог в зале игривых автоматов

Мужчина поджог себя прямо в зале игровых автоматов....

Це може бути цікавим

​В Украине к концу 2020 года создадут цифровую модель страны

Завершить создание цифровой модели территории страны планирует Госгеокадастр в Украине до конца 2020 года....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Бумбокс у Києві: "Палац Спорту порвало на шмаття"

Концертний тур “Таємний Код: Рубікон” розпочався 19 вересня концертом у Рівному та обіцяє стати наймасштабнішим в історії Бумбоксу....

Загрузка...