Вчені створили рослини для вирощування на Марсі (відео)

Вчені наблизилися до вирішення проблеми забезпечення космічних місій автономним харчуванням і створили рослини, які можна буде вирощувати, зокрема, на Марсі.

Вчені створили рослини для вирощування на Марсі

Про це повідомляє День з посиланням на Американське хімічне товариство, передає Соцпортал.

Міжнародна група вчених розробила рослини, здатні виробляти металоорганічні каркасні структури (MOF) - наноматеріал, який дозволить рослинам відчувати хімікалії або ефективніше збирати світло.

У майбутньому розробка дозволить вирощувати їх на Марсі і під час подорожей в глибокий космос

Одна з головних проблем, з якою стикаються вчені при плануванні колонізації інших планет або тривалих космічних подорожей, - питання самостійного забезпечення місій їжею. Для того, щоб вирощувати рослини на кораблях та інших планетах, необхідно забезпечити їм високий рівень виживання.

Дослідники спробували виростити MOF всередині рослин - це забезпечило б їм додатковий захист і навчило реагувати на зміну хімічного складу повітря навколо.

Для цього вчені додали в воду металеві солі і органічні лінкери, а потім помістили в розчин рослини. В результаті прекурсори MOF прижилися в коренях.

В ході випробувань дослідники покрили обрізки хризантеми і лілітурфа люмінесцентними MOF і залишили їх під сильними ультрафіолетовими променями на три години. Рослини вижили, відзначається в описі роботи.

- Оскільки ми розглядаємо вирощування зернових культур в космосі або на Марсі, де у вас немає атмосфери і на вас впливають ультрафіолетові промені, щось на зразок цього може бути корисним. Зокрема, в міру віддалення від Сонця стає все складніше вловлювати необхідне для фотосинтезу світло, - каже провідний автор дослідження Джозеф Річардсон.

Про останні досягнення в світі науки і техніки читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Украине сократилась численность населения. Госстат обнародовал цифры

Больше чем на 50 тыс человек уменьшилась численность населения Украины за два зимних месяца....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Прогулки с собакой существенно снижают риск умереть от инфаркта

Прогулки с собакой существенно снижают риск умереть от инфаркта и других сердечно-сосудистых заболеваний....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В мире не хватает женщин: стало известно, сколько

В мире не хватает женщин....

Загрузка...
Загрузка...