Що робити, аби у списку виборців до вас нікого "не підселили"

Рух ЧЕСНО під час моніторингу виборчого процесу 31 березня неодноразово фіксував випадки, коли громадяни на дільницях не знаходили себе у списках виборців або ж виявляли, що за адресою їхньої реєстрації прописані сторонні особи.

Одна з таких історій трапилася з відомою івано-франківською блогеркою Олександрою Пустовіт.

З огляду на цю ситуацію Пустовіт дійшла висновку, що "одні й ті самі люди можуть бути у списках виборців на різних дільницях". Такі випадки Рух ЧЕСНО справді фіксував, а один з виборців навіть отримав на різних дільницях 2 бюлетені для голосування.

Аби уникнути таких випадків, юрист Руху ЧЕСНО Максим Хаврат рекомендує перевіряти наявність себе у списку виборців та відсутність за своєю адресою сторонніх осіб заздалегідь, до дня виборів.

- Я порадив би звертатися до місцевого відділу ведення Державного реєстру виборців [як приклад наводимо посилання на сторінку відділу ведення реєстру в Івано-Франківську, можливо, вона стане у пригоді Олександрі Пустовіт – прим. ЧЕСНО] та перевіряти себе у списках, бо дуже часто бувають випадки, коли після продажу житла попередні власники досі є в цих реєстрах, а нові ще не внесені. Тому напередодні виборів дуже важливо перевірити себе у списках, аби потім не було такої ситуації, – каже Хаврат.

Якщо ж громадянин не знаходить себе у списку вже в день голосування, панікувати не варто, адже, крім основного списку виборців, може бути ще й додатковий.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі. Ще цікаво:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Україні стало менше корів

На даний момент поголів’я великої рогатої худоби в Україні не дотягує до 1,5 мільйони голів....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Ученые утверждают, что знают, как выглядит смерть

Американские ученые утверждают, что знают цвет смерти....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

У Празі українці вже сформували чергу до виборчої дільниці

У столиці Чехії Празі ще до відкриття виборчої дільниці, українці, що нині перебувають цій країні та мають намір проголосувати у другому турі виборів Президента Ук....

Загрузка...
Загрузка...