Американці випробовують нову систему зв’язку у космосі

Нова система зв’язку у космосі, яку випробовують американці, заснована на рентгенівському випромінюванні.

Американці випробовують нову систему зв’язку у космосі

Про це повідомляє Новое время з посиланням на Science Alert, передає Соцпортал.

NASA оголосило про тестування нової системи комунікації XCOM, заснованої на рентгенівському випромінюванні. Це дозволить вченим передавати гігабайти інформації в секунду на віддалені відстані у космосі.

На Міжнародній космічній станції (МКС) планують встановити нову систему комунікації XCOM, яка буде використовувати рентгенівське випромінювання.

- Ми довго чекали, щоб продемонструвати цю можливість. Для деяких місій XCOM може бути важливою технологією, через екстремальні відстані, на яких вони працюють, - сказав інженер NASA Годдард Джейсон Мітчелл.

Зараз вчені використовують радіозв'язок для комунікації з космічними літальними апаратами, але він має обмежені можливості. Короткі хвилі рентгенівського випромінювання мають дозволити передавати більше інформації, ніж радіохвилі, використовуючи ту ж кількість енергії.

Радіозв'язок також стає недоступним за певних умов, наприклад, коли космічний апарат входить у щільні шари атмосфери Землі і теплова енергія перетворюється на бар'єр для комунікації. У таких випадках зв'язок із космонавтами або апаратом може зникати на кілька хвилин.

Система XCOM може вирішити цю проблему і подолати плазмовий щит літального апарату або капсули, що спускаються в атмосфері. Правда, технологію поки не розглядають для використання на поверхні Землі, оскільки вона може бути небезпечною через радіоактивне рентгенівське випромінювання і велику кількість енергії в його хвилях.

NASA має почати перші тести XCOM у кінці квітня 2019-го, коли вони запустять на МКС модульоване джерело рентгенівського випромінювання MXS. Пристроєм керуватимуть через приймач NavCube GPS, який відправили на МКС торік.

У перспективі, система має значно швидше передавати інформацію на зонди у віддалених місцях Сонячної системи або навіть за її межі.

Нагадаємо:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Ночью в Киеве произошло масштабное ДТП

Поздним вечером 14 ноября в Киеве на улице Братиславской произошла серьезная авария....

Це може бути цікавим

​В Киеве пассажир троллейбуса устроил поножовщину

Конфликт между двумя мужчинами возник в одном из троллейбусов в Киеве....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​С улиц Киева эвакуируют брошенные авто

Право эвакуировать с улиц Киева брошенные авто получили столичные коммунальщики....

Загрузка...