Чи варто купувати кутовий диван з каркасом ДСП?

Сьогодні матеріалів, з яких роблять дивани - безліч. Але одним з найпопулярніших все ж залишається ДСП. Причин цьому кілька, але головна, мабуть, вартість. Адже саме сегмент меблів з ДСП - один з найдоступніших на сучасному меблевому ринку. Але чи варто брати такий виріб? Чи довго воно прослужить і чи не зашкодить здоров'ю? Адже кажуть, що ДСП - матеріал, який виділяє шкідливі речовини. Про те, чи правда це, і що робити, якщо вам сподобався кутовий диван саме з ДСП - в нашій статті.

Кутовий диван з ДСП: що це за матеріал?

Для початку розберемося, що ж це за матеріал - деревно-стружкові плити? Виготовляють такі плити з дерев'яної тирси і стружки, які скріплюють між собою спеціальними речовинами. Саме останні і викликають побоювання у багатьох людей, так як вважаються шкідливими для людського організму. Раніше в якості «сполучної ланки» використовували формальдегідні смоли, а також спеціальний клей. Сьогодні ж деревні залишки все частіше скріплюють за допомогою речовини під назвою лігнін - у нього природне походження (він міститься в деревині). Однак до такого ноу-хау в Україні вдається швидше меншість фабрик, що роблять кутові дивани, ніж більшість. Решта ж по-старому скріплюють стружку смолами і клеєм.

Переваги кутового дивану з ДСП

Безсумнівно, крім доступної ціни, у цього матеріалу є і інші плюси. Перерахуємо ж їх:

  • Міцність. ДСП дуже складно пошкодити, воно має високу стійкість до зношування. Його складно зламати. А значить, річ послужить вам довго при дбайливому ставленні.
  • Тривалий експлуатаційний термін. Матеріал не розсихається, він не буде розшаровуватися. До того ж, через те, що тирса з'єднана хімічними матеріалами, в такому дивані ніколи не заведуться комахи і не з'явиться цвіль.
  • Не боїться перепадів температур. Тому його так часто використовують в якості сировини для кухонних гарнітурів. При зміні температури матеріал не вздується, не розсохнеться, як це часто буває з натуральним деревом.
  • Стійкість до вологи. Плита може деформуватися, тільки якщо опустити її в воду і досить довго там протримати.

Недоліки дивану з ДСП-каркасом

Не може матеріал, який має таку кількість переваг, бути позбавленим мінусів. Серед них:

  • Головний - наявність формальдегідів. Вони виділяються з плит під дією вологи і тепла. Чим вони шкідливі для здоров'я? Впливають негативно на зорову, нервову, а також дихальну системи, та й в цілому на організм. Але, є допустима межа вмісту даної речовини, яка визначається ГОСТом: це до 10 мг на 100 г сухого ДСП. Така його кількість не здатна завдати людині шкоди.
  • Місця кріплення плит ДСП не особливо надійні. Згодом вони розширюються і втрачають форму. тому не рекомендується розбирати і збирати продукцію з ДСП багато разів.

Так чи варто купувати додому кутовий диван з ДСП?

Якщо ви впевнені в тому, що виробник використовує якісну сировину з допустимим рівнем формальдегіду, а також з надійною кромкою по краях, то чому ні? Ну а якщо раптом ви знайшли меблі з ДСП, де сполучною речовиною є лігнін, тут і зовсім нічого думати: придбаєте чудовий виріб за лояльною ціною, який прослужить вам довгі роки.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Употребление шоколада не помогает людям, страдающим от депрессии

Употребление шоколада не помогает людям, страдающим от депрессии....

Загрузка...

Це може бути цікавим

В кабинете замгенпрокурора Стрижевской нашли прослушку

По данному факту СБУ открыла уголовное производство....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Активісти: Стан головної річки України критичний

Громадськість б'є на сполох через жахливий стан головної водної артерії України....

Загрузка...
Загрузка...