У справі про вбивство рома у Львові расові мотиви не долучатимуть

вбивство Давида ПопаУ Львові розпочався судовий розгляд справи про нищення табору ромів та вбивства його мешканця Давида Попа, яку сталося у червні минулого року.

Засідання відбулося за зачиненими дверима, пише Громадське.

Адвокат одного з неповнолітніх підсудних, який обвинувачується в хуліганстві, зазначив, що причетності, ані до вбивства, ані до насилля вони не визнають — «у кожного була своя роль».

З боку потерпілих в залі суду присутня дружина вбитого — Рац Ібоя, її брат, сестра, а також брат убитого Давида (усі вони постраждали під час нападу).

Представник обвинувачення, прокурор Володимир Телепко, зазначив, що початково було порушено кримінальне провадження за статтею, пов’язаною з расовою дискримінацією, проте обвинувачення не буде наполягати на мотивах расової нетерпимості обвинувачених — «нами не було встановлено доказів цього».

Упродовж засідання оголошували дві перерви, одну з яких для перевірки компетентності перекладача з угорської для потерпілих.

«Він не надав документ про вищу освіту, та ми вважаємо, що перекладача має надавати суд, а не обвинувачення, щоб запобігти упередженості», — зазначив адвокат з боку захисту. Натомість перекладач вказав, що він є носієм мови та має документи про проходження курсів.

Вбивство рома у Львові

Прокурор Телепко вказав, що «перекладача завжди призначає суд, а не обвинувачення, як і в цьому випадку». Суд не задовольнив клопотання захисту про усунення перекладача.

Зазначимо, що загалом у справі 15 обвинувачених, які назвали своє угрупування «Твереза і зла молодь». Один з них досі знаходиться у розшуку.

І сторона захисту, і обвинувачення зазначили, що процес розгляду справи буде довгим. Сьогодні, 14 березня, суд лише оголосив обвинувачення, позиція захисту озвучена не була. Безпосередньо в убивстві та хуліганстві обвинувачують трьох хлопців, лише один з яких є повнолітнім. Усі інші 12-ро проходять у справі тільки за статтею хуліганства.

У ніч на 24 червня 2018 року група молодиків напала на ромський табір і зарізала людину. Убитий – ромський юнак. Його звали Давид Пап. Йому було 23 роки.

Фото: Анна Денисенко

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

«ARTEFACT: Chernobyl 33»: через медіа-арт закликати переосмислити роль Чорнобиля

- З чого все розпочалось: ваш шлях у медіа-арт та виникнення проєкту «ARTEFACT»?- Перед тим, як займатися медіа-артом, я займався продакшеном для рекламних агентств, де я....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Про АЕС на Запоріжжі та роботу в нічних клубах. Про що розповідав VJ Yarkus

Виставка «ARTEFACT: Chernobyl 33» стартувала третього серпня....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​Грантовая программа “Scholarship в Украине” теперь для техникумов и колледжей

Грантовые программы студентам – тенденция не новая, весьма распространена в современном мире....

Загрузка...
Загрузка...