Військова справа та ІТ. Міносвіти назвало найперспективніші спеціальності для абітурієнтів

на кого йдуть вчитись

Майбутнім випускникам, які планують отримувати вищу освіту, варто звернути увагу на комп'ютерні науки, військову справу, аграрний сектор та педагогіку.

Таку відповідь надало Міносвіти на запит Соцпорталу щодо спеціальностей, які будуть затребувані найближчим часом.

Найбільш перспективними, з урахуванням економічних, воєнно-плітичних та демографічних реалій, є спеціальності галузей знань будівництво та традиційний транспорт, галузі відновлення економіки, воєнні науки, національна безпека, безпека національного кордону, інформаційні технології, аграрний сектор, освіта/педагогіка - підготовка вчителів для Нової української школи, - сказано у відповіді.

В той же час, за даними відомства, більше половини минулорічних абітурієнтів поступили на філологію та право - майже 76 тис. та 73 тис. відповідно. Наступними по популярності йдуть менеджмент - 47 тис., та згадана середня освіта - 45 тис. Комп'ютерні науки обрали менше 15% - 38 тис. з загальних 280 тис.

Якщо говорити про якість університетів, то серед найзатребуваніших вишів за кількістю поданих заяв лідерські позиції займають КНУ ім. Т.Шевченка, Львівський національний університет, КПІ, Львівська політехніка та Національний торгово-економічний університет. До ТОП-10 також входять Харківський національний університет, педагогічний ім. М. Драгоманова, Чернівецький національний університет та Київський національний економічний університет.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Україні знову подорожчає хліб

На думку експертів, протягом цього року хліб в Україні подорожчає більше, ніж на 10%....

Це може бути цікавим

Українські листоноші стануть отримувати більше

В «Укрпошті» анонсували два етапи підвищення зарплат для листонош та начальників сільських поштових відділень....

Автоновости

Дивіться, що пишуть

Умер еще один легендарный рок-музыкант

В США скончался Дик Дейл - автор саундтрека к "Криминальному чтиву"....

Загрузка...