Кандидатів у президенти попросили розповісти про своє ставлення до екології

Активісти зоозахисних та екологічних організацій звернулися до кандидатів на посаду Президента України з проханням прояснити своє ставлення до екологічних проблем.

Україна, екологія, вибори Президента

Про це повідомили Новини Києва. Соцпортал з посиланням на UAnimals.
- 9 з 10 людей у світі дихають забрудненим повітрям. Сім мільйонів помирають у світі щороку від хвороб, пов'язаних з наслідками забруднення повітря. Більше 90% таких смертей припадає на країни з низькими доходами населення. Україна знаходиться серед найбрудніших країн Європи та входить в десятку країн за смертністю від хвороб, які провокує забруднене навколишнє середовище, - впевнені активісти.

За останні роки екологічні проблеми стали для українців одними з пріоритетних, незважаючи на війну на Сході, низький рівень доходів та високий рівень корупції. Охорона довкілля є важливою особисто для 93% мешканців України, а 9 із 10 вважають, що можуть особисто відігравати роль у захисті довкілля.

Питання до кандидатів у Президенти

Президент є гарантом Конституції, якою визначено право громадян України на довкілля, безпечне для життя та здоров'я. Тому українці покладають відповідальність за вирішення екологічних проблем саме на нього. Низка громадських організацій, що опікуються проблемами довкілля, закликають кандидатів у Президенти України передбачити вирішення екологічних проблем та надати відповіді на наступні питання:

  • Зриви строків імплементації європейського екологічного законодавства.Як ви плануєте прискорити темпи апроксимації українського законодавства до європейських стандартів та виконання заходів з реалізації Угоди про асоціацію України та ЄС?
  • Перетворення природних ресурсів на головне джерело збагачення. Яким чином ви бачити захист природних багатств (ліси, надра, земля, вода та інші) України від монополізації?
  • Контроль та лобіювання інтересів представників великого бізнесу у екологічній сфері. Як ви допоможете забезпечити незалежність екологічної політики від політичних та економічних інтересів великих фінансово-промислових груп?
  • Неефективна дозвільна система. Якою ви бачите реформу системи дозволів на забруднення (повітря, водних ресурсів, ґрунтів, поводження із відходами)?
  • Перетворення країни на полігон відходів. Як саме ви бачите стратегію зменшення полігонів побутових та промислових відходів? Чи маєте ви позицію щодо проблеми переробки українських відходів в державі та за її межами, і, якщо так, то яку саме?

  • Проблема неконтрольованого промислового забруднення. Яким чином ви бачите баланс між економічною та екологічною складовими виробництва на застарілих потужностях більшості промислових підприємств України?
  • Перетворення екологічної інспекції виключно на інструмент тиску на бізнес. Яким чином ви бачите перезавантаження природоохоронного органу, забезпечивши відсутність корупційної складової у ході реалізації контрольних повноважень?
  • Використання екологічного податку на забезпечення потреб загального державного бюджету. Як ви бачите убезпечення від непрофільних (не природоохоронних) посягань на фіскальні надходження, які сплачуються за забруднення довкілля? Чи підтримуєте ви гармонізацію рівнів екологічних податків із європейськими та світовими?
  • Підвищена загроза біологічному різноманіттю.Як ви бачите вирішення проблеми зменшення природно-заповідного фонду України та збільшення зникаючих видів флори та фауни?

Нагадаємо:

Крім того:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Помните, мы рассказывали об "умных" четках Ватикана? Они оказались не столь "разумны"

Хакеры их взломали за 15 минут и смогли заполучить личные данные пользователя четок, в том числе дату рождения, пол, рост, вес и местоположениеИсследователь по кибер....

Загрузка...

Це може бути цікавим

​Подбираем закуску к виски с АЛКОМАГ – удачная гастрономия, которая разрушает традиции

Если еще 10 лет назад виски в нашей стране был чем-то экзотическим, то сегодня этот напиток знаком практически каждому, а для многих даже стал любимым крепким алкого....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​Трещина достигла лба "Джоконды": знаменитая картина да Винчи разрушается

Выставка, посвященная 500-летию со дня смерти Леонардо да Винчи, откроется в Лувре в четверг, 24 октября....

Загрузка...
Загрузка...