В ООН розповіли, які економічні чинники звужують права жінок

​Економічне становище країни та права жінок нерозривно пов`язані між собою. Зовнішній борг та інші міжнародні фінансових зобов'язань держав негативно впливають на реалізацію цих прав.

у бідності жіноче обличчя

Про це в ході дебатів в Раді ООН з прав людини заявив незалежний експерт Хуан Пабло Богуславський.

В контексті України в ході дебатів зазначалось, що вітчизняний Мінфін найбільшою проблемою для уряду в 2019 році назвав обслуговування державного боргу в розмірі 417, 4 млрд грн.

Викликає занепокоєння той факт, що заходи жорсткої економії, здійснювані в рамках бюджетної консолідації, необхідної МВФ, включають конкретні заходи, які непропорційно впливають на права людини жінок, такі як скорочення державного сектора і соціального забезпечення, підвищення податків для окремих осіб і ліквідація або суттєве скорочення виплат субсидії, – йдеться в заяві експерта.

За словами радниці Womens International League for Peace and Freedom при ООН Ніни Потарської, прикметно, що всі озвучені тези та критику міжнародних фінансових інституцій, у тому числі МВФ, підтримала український омбудсмен Людмила Денісова.

Підтримую рекомендацію незалежного експерта про необхідність проведення оцінки впливу на права людини нинішньої і запланованої політики економічних реформ в Україні. Найглибше відчувають на собі вплив економічної і соціальної політики малозабезпечені та непрацездатні громадяни, діти, жінки, люди похилого віку,вимушені переселенці, мешканці населених пунктів на лінії розмежування. Майже 768 тисяч громадян з числа внутрішньо переміщених осіб – пенсіонери.Практично всі вони проживають на окупованій території, і обмежені в доступі своєї пенсії, котра є їх власністю. Вже розроблений законопроект, який частково вирішує цю проблему, і розраховую на підтримку його в парламенті. Я вважаю, що статус тимчасово переміщених осіб є дискримінаційним наполягаю на його скасування. Моя позиція однозначна – Уряд повинен знайти баланс між оборонними витратами і витратами на реалізацію економічних, соціальних і культурних прав, – заявила у своєму виступі уповноважена з прав людини в Україні.

Як відомо, Людмила Денисова належить до партії «Народний фронт», яка підтримує непопулярні заходи жорсткої економії, зокрема, відміну субсидій. Нинішній омбудсмен також двічі очолювала Міністерство соціальної політики. В ході її останньої каденції було скасовано прогресивну шкалу нарахування допомоги при народженні дитини.

Незалежний експерт ООН рекомендує, навпаки, збільшувати соціальні виплати, аби вони покривали мінімальні витрати на проживання. А також створити систему гарантованого оплачуваної відпустки по догляду за дитиною, щоб усунути дисбаланс в роботі та сімейних обов’язках. І з тим, що насправді відбувається в Україні, це досить сильно контрастує, – наголошує Ніна Потарська.

Як відомо, 8 березня в Києві відбудеться Марш жінок. Серед іншого учасниці та учасники озвучать економічні вимоги щодо рівності зарплат, гідних соціальних виплат, якісної доглядової інфраструктури.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

SpaceX планирует вывести на орбиту ещё 30 000 спутников Starlink

Масштаб проекта SpaceX Starlink может увеличиться почти в четыре раза, по сравнению с изначальными планами компании....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Очищення промислових стічних вод. Досвід компанії «Люстдорф»

Площа очисного комплексу становить 7,3 тис....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Де у Києві тривають сезонні ярмарки: список адрес

Цього тижня у Києві тривають сезонні ярмарки, на яких передбачено продаж сільськогосподарської продукції....

Загрузка...
Загрузка...