«Артехатта» презентує програму VitaminDance: Танці у партитурах класиків

VitaminDance – це своєрідна антологія танцю в західноєвропейській, зокрема українській класичній музиці від камерного ансамблю «Артехатта».

Презентація проекту відбудеться 3 березня у Києві на концерті в Національній філармонії України.

Танець існує стільки, скільки існує людство. Адже основа танцю, ритм – це основа життя. Складно сказати, коли виник танець як такий, але найдавніші зображення людей, які танцюють, можна бачити у реконструкціях єгипетського живопису, датованого ще 1400 р. до н.е. Найархаїчніша форма танців була пов’язана із ритуальними церемоніями.

Професіоналізація танцю – це XVІІ століття. Приблизно в цей час танець постає як самостійна музична форма. Зокрема перші обробки контрдансу з’являються у творчості британського композитора Джона Плефорда. Трохи згодом у різних культурах паралельно з’являються вальс, болеро, кадриль, пізніше – полька. Починаючи від музики Нового Часу і до сьогодні, танець можна відшукати у творчості ледь не кожного професійного композитора.

Мирослава Которович: «Ми відібрали для нашої програми абсолютно різні танці різних народів світу. В них є і ніжність, І сум, і спостережливість, а є і запальні танці - ті, що звільняють на волю якісь переживання.
Ми підготували спеціальні костюми до цього концерту, але вони класичні, без національного забарвлення. Ми будемо складати образ за допомогою виразу обличчя, настрою, ну і звичайно – музики. Це якраз і є можливістю класичної музики – емоціями показати все, що завгодно. А краса цієї музики – просто незаперечна».

У програмі «Танці у партитурах класиків» прозвучить музика Арканджело Кореллі, Дмитра Бортнянського, Антоніна Дворжака, Бели Бартока, Йоганнеса Брамса, Пабло де Сарасате, Сулхана Цинцадзе та Мирослава Скорика.

Мирослава Которович – вагоме ім’я для української музики. Творчість скрипальки відома як в Україні, так і за кордоном - Мирослава має потужний концертний графік і купу творчих планів. Камерний ансамбль «Артехатта» з’явився 5 років тому і одразу зарекомендував себе як дуже цікавий музичний колектив з високим рівнем майстерності та артистизму. Їх проекти вирізняються цікавою режисурою та драматургією і неповторною авторською концепцією, що сприяло швидкому зростанню популярності.

Чекаємо всіх цінителів прекрасної музики на особливий концерт, підготовлений з любов’ю та майстерністю, що наповнить ваше життя новими фарбами та емоціями!

3 березня о 19:00

Національна філармонія України

Володимирський спуск, 2

Вартість квитків - 80-400 грн.Квитки продаються у касі філармонії - (044) 278-16-97,в театральних касах м.Києва та онлайн.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Киеве погиб Дмитрий Тымчук

По его словам, Тымчук нанес себе смертельное ранение во время чистки наградного пистолета....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Який подарунок зробити коханому?

Близьких людей завжди хочеться дивувати, робити їм приємні сюрпризи та подарунки....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Киянина засудили за підтримку бойовиків "ЛДНР": отримав 5 років

До 5 років позбавлення волі засуджено киянина за злочини проти основ національної безпеки України....

Загрузка...
Загрузка...