Озеро Світязь може перетворитися на величезне болото

Найглибше озеро України Світязь може перетворитися на величезне болото через те, що браконьєри виловлюють водорость кладофору, яка насичує озеро киснем.

 Озеро Світязь може перетворитися на величезне болото

Про це повідомляє ZIK з посиланням на ICTV.

Кладофори схожі на маленькі зелені кульки, які лежать на дні озера, та влітку їх часто можна побачити на узбережжі. В Україні кладофору можна зустріти лише на кількох озерах, серед яких і Світязь.

Саме завдяки цим водоростям найглибше озеро України здатне самоочиститися після великої кількості туристів влітку. Працівники Шацького національного парку майже щоночі організовують рейди, аби перешкодити браконьєрам у нелегальному вилові унікальних водоростей, які зрештою потрапляють до країн ЄС.

Європейці її закуповують для очищення води і підтримання мікрофлори акваріумів, ставків, та навіть цілих озер. Ціна залежить від розміру кульки: від 6 до 60 грн.

Екологи та науковці застерігають, що виловлювати кладофору протизаконно – за це передбачено штраф, хоча мізерний – до 400 грн.

Однак, головне на чому вони акцентують – знищення унікальних водоростей неабияк шкодить природі: без цих рослин-фільтрів Світязь може перетвориться на звичайне болото.

Нагадаємо:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Протестующие в Тбилиси штурмуют парламент

Активисты, прорвавшиеся на территорию парламента, кричат, что выиграют и пройдут внутрь....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Куда планируют переселить жителей "хрущевок"

Перед сносом "хрущевок" необходимо построить новые дома и переселить туда жителей....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

КСУ признал роспуск Рады законным. Выборы пройдут в июле

Таким образом внеочередные парламентские выборов пройдут через месяц, 21 июля....

Загрузка...
Загрузка...