В Україні змінили Конституцію

Верховна Рада змінила Конституцію України. У другому читанні ухвалено законопроект про закріплення в Конституції стратегічного курсу України на членство в Європейському союзі й НАТО.

"За" проголосували 334 народних депутатів, 16 проголосували проти. Для затвердження змін було необхідно зібрати конституційну більшість - не менше 300 голосів. Для вступу змін у силу відповідний закон має підписати Президент. Порошенко присутній у сесійному залі та вже заявив про намір затвердити його.

Юлія Тимошенко з трибуни обурилася тим, що це питання порушується лише за 50 днів до виборів.

- Я була першим прем’єр-міністром, яка подала заявку на отримання ПДЧ щодо членства у НАТО, – нагадала вона.

Відповідно до схвалених змін, до повноважень ВР додано "реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору", а уряд "забезпечує реалізацію" цього курсу, Президент проголошується "гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

Зокрема, якщо тепер один з майбутніх президентів підпише указ про "позаблоковість" України, то цей гіпотетичний документ можна буде оскаржити в судовому порядку. Або ж якщо парламент забере згадки про НАТО із законодавства, а президент не скористається правом вето і підпише такий закон – то скасовані норми можне буде відновити у Конституційному суді.

Нагадаємо,

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Вчені знайшли черепаху, яка, нібито, вимерла 100 тому

На Галапагоських островах вченим вдалося віднайти черепаху, яка вже більше як 100 років вважалася вимерлою....

Це може бути цікавим

В Киеве произошел пожар в крупном торговом центре

В Киеве произошел пожар на территории торгово-развлекательного центра Art Mall по адресу улица Заболотного, 37....

Автоновости

Дивіться, що пишуть

В Кабмине предложили обустраивать парковки на крышах зданий

Министерство регионального развития предложило новые нормы, согласно которым преусмотрено создание парковок для автомобилей на крышах зданий....

Загрузка...