Вчені з’ясували, чого не люблять кімнатні рослини

У результаті дослідження група вчених дійшла висновку, що попри усталену думку кімнатні рослини не люблять, коли їх торкаються.

Вчені з’ясували, чого не люблять кімнатні рослини

Про це повідомляє Соцпортал з посиланням на cikavosti.com.

В Австралії вчені провели нове дослідження, яке показало, що кімнатні рослини, всупереч усталеній думці, насправді не люблять дотиків. Шкоду квітці може завдати не тільки дотик людини, але навіть тварини або іншої рослини, нехай навіть і такого ж виду.

При контакті у його структурі запускаються генетичні зміни, заявляють дослідники у своїй статті в журналі Plant Journal.

Зі слів автора дослідження професора Уїлана, навіть найлегший дотик людини, тварини, комахи або іншої рослини до квітки провокує в неї своєрідну захисну реакцію, яка проявляється в 30-хвилинної заміни 10% геному. Крім того, повторний дотик або періодично повторюване в більшості випадків призводить вже до заміни 30% всього геному, а відповідно і до зниження темпів зростання.

Дослідники поки точно не знають, що призводить до настільки активної захисної реакції кімнатних рослин на дотики, але відзначають, що знайти відповідь на це питання вкрай важливе, адже вона зможе допомогти в оптимізації землеробства і овочівництва.

Нагадаємо:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Киеве перекроют популярный проспект на левом берегу

В Киеве завтра, 27 марта ограничат движение на пересечении Броварского проспекта и ул....

Це може бути цікавим

​20 000 киевлян первыми услышали, как звучит «Голос воды»

Сердца свыше 20 000 людей бились в такт музыке от 4 самых известных украинских исполнителей, которые выступали больше 3 часов и спели 15 композиций вживую врамках арт-п....

Автоновости

Дивіться, що пишуть

Загрузка...