Вчені назвали причину вимирання косаток у Тихому океані

Вимирання південної резидентної популяції косаток, яка мешкає у Тихому океані, вчені пов’язують із періодичним приходом у ці води горбуші.

Вчені назвали причину вимирання косаток у Тихому океані

Про повідомляє УНІАН з посиланням на N+1, передає Соцпортал.

Південна резидентна популяція косаток мешкає в Тихому океані біля берегів Канади й США. Зараз вона знаходиться під загрозою вимирання, у ній 75 особин.

Грег Раггерон з Natural Resources Consultants і його колеги вивчали дані про стан популяції косаток, зібрані Центром вивчення китів, і звернули увагу, що впродовж останніх 20 років у парні роки померло значно більше тварин, ніж у непарні.

З 1998 по 2017 роки, коли чисельність Південної резидентної популяції скоротилася з 92 до 76 косаток, в парні роки померло 61 тварина, а в непарні - тільки 17.

У непарні роки народилися живими 32 китеня, а парні - у два рази менше. У період з 1976 року по 1997 рік такої тенденції не було. У своїй статті опублікованій в журналі Marine Ecology Progress Series вчені пов'язують цю закономірність із популяційною динамікою косаток з приходом в ці води горбуші, яка раз на два роки, якраз у непарні роки, повертається до узбережжя США і Канади в цьому районі.

Чисельність горбуші завдяки природоохоронним зусиллям за два десятиліття істотно зросла, відзначають автори статті: у 1998 році вилов лососевих риб був обмежений для захисту їх популяцій, і тоді ж в цьому районі зросла чисельність зоопланктону, основної їжі горбуші.

Але як саме горбуша впливає на косаток, поки не ясно. Можливо, велика кількість горбуші у водах заважає ехолокації, зо допомогою якої косатки полюють на чавичі - тому наступного після приходу горбуші року помирає більше тварин. Крім того, горбуша, яку косатки майже не їдять, може конкурувати з чавичею, якій і так загрожує вимирання, за їжу.

Нарешті, автори висувають і протилежну гіпотезу: можливо, горбуша, навпаки, допомагає косаткам полювати, підвищуючи їх виживання в непарні роки, але свідчень на користь цієї гіпотези поки немає.

Нагадаємо, вчені розповіли, яка дієта забезпечить здоровья майбутнім поколінням.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Американские ученые создали ИИ умеющий предсказывать скорую смерть по ЭКГ

Как это происходит ученые объяснить не могут Американский оператор здравоохранения Geisinger научил искусственный интеллект предсказывать смерть пациентов в течени....

Це може бути цікавим

Как повышение средней зарплаты повлияет на расчет пенсий

По данным фонда, средняя зарплата в сентябре составляла 9322 грн 61 копейка....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Чем обернется отмена предельных тарифов на тепло - мнение эксперта

Решение Кабинета министров по отмене ограничения на придельную стоимость отопления и горячей воды может стать причиной роста тарифов примерно с января....

Загрузка...