Вчені стверджують, що чума була корисною для мешканців Європи

Зокрема, на думку вчених, покоління яке народилося після епідемії мало доступ до більшої кількості ресурсів, а тому було більш здоровішим.

Про це повідомляє Соцпортал з посиланням на Експрес online.

 Вчені стверджують, що чума була корисною для мешканців Європи

Група археологів, антропологів і економістів з університетів Огайо і Дарема прийшла до висновку, що в Раннє Середньовіччя населення Європи було здоровіше, ніж в більш пізні століття – аж до XIX століття.

Результати дослідження опубліковали у Medievalists.

Вчені кілька років вивчали понад 15 000 скелетів в різних місцях Європи. Дослідники звертали увагу на стан зубів, зріст людей і інші чинники, які вказували на їх режим харчування і загальний стан здоров'я.

З'ясувалося, що чума Юстиніана оздоровила населення Європи, яке пережило епідемію. Покоління, яке народилося відразу після хвороби, мало доступ до більшої кількості ресурсів, в тому числі їжі, ніж їх попередники. Крім того, аналіз кісток вказує, що в наступні століття здоров'я людей тільки погіршувався, незважаючи на прогрес в медицині.

- Погіршення пов'язані зі збільшенням щільності населення, зростанням соціальної нерівності, а також з малим льодовиковим періодом XIV-XIX століть, – пояснив професор Йорг Бет.

Нагадаємо, блондинки володіють складним генетичним кодом.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Для тех, кто предпочитает красный: Идеи маникюра 2020

Красный смотрится очень ярко и эффектно, к тому же прекрасно подходит для многих образовКрасный маникюр во все времена был в моде....

Це може бути цікавим

В Мексике нашли баню индейцев ХIV века

В исторической части Мехико исследователи нашли парную баню и другие археологические свидетельства жизненного уклада индейцев доиспанского периода....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Журналісти вийшли з порожнім плакатом на акцію проти цензури

28 січня у Києві біля НСК Олімпійський, в одному з приміщень якого проходило обговорення «Закону про дезінформацію», зібрались журналісти та активісти....

Загрузка...