У віці 110 років померла найстаріша черниця в світі

Цецилія Рошак

Цецилія Рошак ризикували життям заради порятунку євреїв у роки нацистської окупації.

Останнім часом вона мешкала у Кракові (Польща). Вона пішла з життя у 110 років. Про це пише видання The Independent, інформує Соцпортал.

Рошак народилася 1908 року в польському селі Келчев. Закінчила торгово-промислове училище у Познані і в 21 рік пішла у домініканський монастир у Кракові. У 1938 році разом із іншими черницями Рошак перебралася до столиці Литви Вільнюса, щоб відкрити новий монастир. Коли почалася Друга світова війна, їй був 31 рік. В окупованому Вільнюсі Рошак та її супутниці сховали від нацистів близько дюжини євреїв, у тому числі Абу Ковнера — майбутнього керівника підпілля вільнюського гетто. У 1943 році німецькв влада заарештувала її безпосереднього начальника і закрила монастир. Після війни Рошак повернулася до Кракова і тривалий час була органістом і півчою у монастирі. У 2009 році Ізраїль присвоїв їй почесне звання "Праведники народів світу".

Нагадаємо, японці вирішили шукати на Місяці воду.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Как звучит архитектура Украины

Необычный музыкально-визуальный проект уже успел записать два эпизода: в дворцово-паркового комплексе Качановка и на берегах киевского водохранилища в Вышгороде....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Регион на юге Италии предложил предпринимателям €25 тыс. за переезд туда и запуск бизнеса

Малонаселенный итальянский регион Молизе обещает заплатить €25 тыс....

Загрузка...
Загрузка...