Українські фермери будуть саджати менше цукрових буряків

Це пов’язано із тим, що при нинішніх цінах на цукор і постійному здорощанні його виробництва, вирощувати цукрові буряки просто не вигідно. За прогнозами експертів посівні площі скоротяться на 20%.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на AgroDay.

Україна наступного року засіє цукровим буряком 200-220 тис. га проти 270 тис. га у 2018-му і 320 тис. га у 2017 році. Таке припущеннямзробив, аналітик сировиних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор» Василь Долінський

За його словами, вирощувати буряк стає все менш вигідно при нинішніх цінах на цукор та подорожчанні ресурсів виробництва. На ринку спостерігається циклічність: є ціна — всі відразу хочуть сіяти буряк і відкривати заводи. Як тільки ціна просідає, ситуація міняється до навпаки.

Наприклад, зараз цукор можна продати по 10,2-11,5 грн/кг, залежно від якості та розміру партії, пакування. Це дуже мало.

Тому в 2019-му посіють явно менше. А невеликі заводи братимуть паузу та призупинятимуть виробництво, ринок буде звужуватися, - зазначаєДолінський.

Схожа ситуація спостерігалася в 2014 р. Тоді буряком посіяли 240 тис. га, працювало 36 цукрових заводів. Торік виробництво запустили 46, на поточний час їх працює 40.

Експерт порівнює, що, наприклад, у тій же Європі ситуація інакша. Там працюють кооперативні заводи, які завчасно домовляються з фермерами про об’єми постачання сировини для переробки.

Відзначається, що торік рентабельність виробництва цукрових буряків стала найнижчою за останні три сезони - 12,4%. Ще у 2009, 2011 рр. рентабельність знаходилася на рівні 37%.

українські фермери будуть саджати менше цукрових буряків

Нагадаємо, Україна стала менше продавати стратегічного продукту.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​Выборы на миллиарды: во сколько обошлась кампания украинскому бюджету

Внеочередные выборы в парламент обошлись украинскому бюджету в «копеечку» – на все процедуры, связанные с выборами 21 июля, было потрачено около 3,5 миллиарда гриве....

Загрузка...

Це може бути цікавим

До Ради проходять п`ять партій - екзит-пол

Це «Слуга народу", "Опозиційнаплатформа - за Життя", "Європейська солідарність", ВО "Батьківщина" та "Голос"....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Топ-7 замков и крепостей Украины

Эти загадочных и старинные сооружения сотни лет подряд привлекают к себе внимание, становятся излюбленным местом для путешествий и вдохновляют все новые и новые п....

Загрузка...
Загрузка...