Група вчених хоче перетворити Сахару на величезну водойму

На думку авторів цього сміливого проекту, такий крок призведе дозменшення парникового ефекту. Натомість, противники стверджують, що це порушить екосистему Сахари і призведе до непередбачуваних наслідків для природи.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на Діалоги.

Компанія Y Combinator запропонувала створити в пустелі Сахара систему штучних водойм і вирощувати там водорості. Це повинно допомогти в боротьбі з глобальним потеплінням.

Для боротьби зі зміною клімату іноді пропонують дуже дивні проекти. Компанія Y Combinator намагається просувати проект «пустельного затоплення». На думку фахівців, це повинно не лише допомогти в боротьбі з підвищенням глобальної температури, а й створити нові населені зони.

Передбачається, що фітопланктон, який буде жити в цих водоймах, забезпечить поглинання вуглекислого газу, і тим самим зменшить парниковий ефект. А іригаційні канали, проведені між штучними озерами, дадуть можливість створювати зелені зони та сільгоспугіддя в пустелі.

Розмах планів дійсно вражає: в компанії говорять про 4,5 мільйони водойм, які зможуть поглинути 41 гігатонн атмосферного CO₂. Але бюджет такого проекту теж буде більш ніж вражаючим: близько 50 трильйонів доларів. А витрати на щорічне обслуговування навіть не підраховували. Вчені теж протестують проти такого поводження з пустелею. Створення мережі басейнів порушить екосистему Сахари і призведе до непередбачуваних наслідків для природи.

перетворити Сахару на величезну водойму

Нагадаємо,в Антаркиді виявитли залишки старовинних материків.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Самые популярные и доступные авиамаршруты на одном сайте

Путешествия - это прекрасная возможность получить новые впечатления, развеяться, пополнить свой багаж знаний и расширить круг общения....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Офицер ВСУ предупреждает о передислокации российской техники около украинской границы

Согласно видеозаписи, которую обнародовал офицер ВСУ Анатолий Штефан «Штирлиц», военная техника была замечена возле с....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Как звучит архитектура Украины

Необычный музыкально-визуальный проект уже успел записать два эпизода: в дворцово-паркового комплексе Качановка и на берегах киевского водохранилища в Вышгороде....

Загрузка...
Загрузка...