Українські вчені відправилися до берегів Антарктиди вивчати запаси криля

Це є перша подібна експедиція українських науковців за останні 17 років. На підставі досліджень їм доведеться визначитися чи слід обмежувати промисловий вилов криля, чи залишати його на теперішньому рівні.

Про це Соцпортал повідомили у прес-службі МОН України.

Сьогодні, 13 листопада 2018 року, група українських вчених вперше після 17-річної перерви вирушає в дослідницьку експедицію з вивчення стану Південного океану. До команди ввійдуть науковці Національного антарктичного наукового центру МОН України, Українського наукового центру екології моря та Інституту геофізики НАНУ.

- Уперше з 2001 року Україна бере участь у подібних дослідженнях. І це, звичайно, є визнанням як високого наукового потенціалу України, так і активної міжнародної позиції нашої держави у питаннях збереження вразливої екосистеми Антарктиди, – зазначив керівник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий, який особисто очолюватиме експедицію.

Українська наукова команда має 3 амбітні цілі досліджень в Південному океані.

Найперше, на замовлення Комісії з захисту морських живих ресурсів Антарктиди (ССAMLR) буде здійснено дослідження запасів антарктичного криля, який є основою харчового ланцюгу Океану, адже саме ним живляться вусаті кити, тюлені-крабоїди, пінгвіни тощо.

Наразі Україна є однією з 6 країн (разом з Великобританією, Китаєм, Кореєю, Норвегією та Чилі), які не тільки ведуть промисловий вилов криля, а й досліджують його запаси.

Українські вчені відправилися до берегів Антарктиди

Нагадаємо, стало відомо, що допомагає тваринам передбачати погоду.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Губернатор штата Нью-Йорк выступил за запрет электронных сигарет

Губернатор штата Нью-Йорк Эндрю Куомо объявил о запрете продажи ароматизированных электронных сигарет....

Загрузка...

Це може бути цікавим

​Питання про ситуацію на Донбасі та в Криму включено до порядку денного Генасамблеї ООН

Пункт «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України» включений до порядку денного чергової сесії Генасамбелї ООН....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​Местные выборы в Киеве предлагают провести 8 декабря

Законопроект, который предлагает назначить внеочередные выборы мэра Киева и депутатов городского совета на 8 декабря 2019 года, внесен в Верховную Раду....

Загрузка...
Загрузка...