Через кліматичні зміни хижаки стали частіше нападати на пташині гнізда

Згідно з дослідженнями вчених, за останні 70 років активність хижаків, які крадуть з гнізд пташині яйця, зросла в кілька разів.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на Українські новини.

Однією з давно визнаних закономірностей є те, що хижаки активніше в більш теплих широтах. Цим пояснюється і те, що перелітні птахи мандрують за тисячі кілометрів від тропіків до полюсів, щоб розмножуватися. Але зміна клімату, схоже, змінила цю фундаментальну модель. Тепер рівень хижацтва на гніздах вище Арктиці, ніж у тропіках.

Уважається, що постійна зміна клімату провокує міжвидові взаємодії, однак такі ефекти не були зафіксовані в глобальному масштабі. Використовуючи єдину базу даних з 38 191 гнізд з 237 популяцій, вчені виявили, що у прибережних птахів протягом останніх 70 років спостерігалося всесвітнє збільшення хижацтва гнізд. Це збільшення узгоджується із змінами клімату у відносинах хижака-жертви.

Більш конкретні причини вчені назвати поки не можуть, однак основні версії - зміна видового складу або недоступність іншого корму.

Нагадаємо, в Україні помітили небезпечного метелика-шкідника.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

До Ради проходять п`ять партій - екзит-пол

Це «Слуга народу", "Опозиційнаплатформа - за Життя", "Європейська солідарність", ВО "Батьківщина" та "Голос"....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Топ-7 замков и крепостей Украины

Эти загадочных и старинные сооружения сотни лет подряд привлекают к себе внимание, становятся излюбленным местом для путешествий и вдохновляют все новые и новые п....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Що турбує українців - опитування

Найважливішими проблемами українці вважають “зниження тарифів на комунальні послуги” та “підвищення зарплат, пенсій”Про це свідчать результати опитування соц....

Загрузка...
Загрузка...