Через кліматичні зміни хижаки стали частіше нападати на пташині гнізда

Згідно з дослідженнями вчених, за останні 70 років активність хижаків, які крадуть з гнізд пташині яйця, зросла в кілька разів.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на Українські новини.

Однією з давно визнаних закономірностей є те, що хижаки активніше в більш теплих широтах. Цим пояснюється і те, що перелітні птахи мандрують за тисячі кілометрів від тропіків до полюсів, щоб розмножуватися. Але зміна клімату, схоже, змінила цю фундаментальну модель. Тепер рівень хижацтва на гніздах вище Арктиці, ніж у тропіках.

Уважається, що постійна зміна клімату провокує міжвидові взаємодії, однак такі ефекти не були зафіксовані в глобальному масштабі. Використовуючи єдину базу даних з 38 191 гнізд з 237 популяцій, вчені виявили, що у прибережних птахів протягом останніх 70 років спостерігалося всесвітнє збільшення хижацтва гнізд. Це збільшення узгоджується із змінами клімату у відносинах хижака-жертви.

Більш конкретні причини вчені назвати поки не можуть, однак основні версії - зміна видового складу або недоступність іншого корму.

Нагадаємо, в Україні помітили небезпечного метелика-шкідника.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Оттенок волос, который покорит мир в 2020 году

Самый модный цвет наступившего 2020 года в плаитре блонд - “ белый скандинавский”....

Це може бути цікавим

Спать на левом боку полезно - ученые

Специалисты отмечают, что сон в такой позе имеет много преимуществ и в целом очень полезенСон на левом боку укрепляет лимфатическую систему, поскольку в таком поло....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Во Франции приговорили к 22 годам мужчину, вербовавшего людей для джихада в Сирии

Суд в Париже приговорил гражданина Франции к 22 годам тюремного заключения по обвинению в призыве молодежи к участию в войне в Сирии Об этом сообщает телеканал BFMTV....

Загрузка...