Масова відмова від вакцинації стала причиною эпідемії серед дітей

В Україні продовжується спалах кору. З початку року на кір в Україні захворіли 20539 дітей і 13398 дорослих (60% і 40% відповідно), всього 33937 осіб.

Ситуація є наслідком масової відмови від вакцинації дітей. Чи то загальна неосвіченість, чи то сприйнятливість до маніпулятивних технологій стали причиною того, що мами агресивно відстоюють своє право не вакцинувати дітей. Результат бачимо швидко й наочно.

Від ускладнень кору померло 15 людей: 11 дітей і 4 дорослих.

Найбільший ріст захворюваності на кір спостерігається якраз у тих областях, де рівень охоплення плановою вакцинацією найнижчий — це Івано-Франківська, Закарпатська, Львівська області. Не обминула ця хвороба і Рівненщину. Найвищі показники захворюваності кором реєструються в Рівненському, Корецькому районах. В жовтні спостерігається різкий підйом захворюваності кором і в нашому районі.

Кір – це інфекційне високо контагіозне захворювання. Індекс контагіозності при кору становить 95-96%, тобто на нього захворіють 95-96% сприйнятливих людей, які були в контакті з хворим, незалежно від їх віку. Кір розповсюджується повітряно-краплинним шляхом, коли хворий кашляє або чхає. Можуть захворіти як діти, так і дорослі в будь-якому віці. Інкубаційний період триває до 21 дня. Перші симптоми кору схожі з застудою: висока температура тіла до 38,5-39 оС, кашель, нежить, почервоніння очей, рясне висипання на шкірі у вигляді червоних плям, що проявляється на шкірі обличчя і розповсюджується на все тіло. Кір може ускладнюватися пневмонією (запаленням легень), отитом (запаленням вуха), енцефалітом (запаленням мозку), ентероколітом (проносом). Після перенесеного кору формується стійкий довічний імунітет. Повторні випадки спостерігаються рідко (2-4%). Немовлята до 3-4 місяців, які отримали пасивний імунітет від матері, не хворіють.

Єдиний спосіб запобігти захворюванню кором – тільки вакцинація! Діти і дорослі, які не отримали профілактичного щеплення, перебувають у зоні ризику. Причиною поширення кору в Україні вважають низький рівень охоплення вакцинацією, в 2016 році більше половини дітей не було щеплено від кору, за 2017 рік цей показник дещо підвищився. Використовувана зараз вакцина є 3-х компонентною (кір, паротит, краснуха), якісною (виробництва Бельгії) і сертифікованою в країнах ЄС та в Україні.

Звертаємо увагу батьків: якщо вашій дитині 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення відповідно до календаря. Якщо ж дитина пропустила першу чи другу дози вакцини КПК за графіком, або ви не пам’ятаєте, коли і які щеплення ви робили дитині, зверніться до медичного закладу, щоб якнайшвидше отримати безоплатне щеплення.Зробити безоплатне щеплення КПК та надолужити пропущені дози вакцини можна усім дітям до 18 років.

МОЗ видано наказ про проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику. Відповідно до цього наказу, впродовж 2018 року забезпечується проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями:

• серед груп професійного ризику: медичних працівників, працівників освітніх закладів та немедичних працівників закладів охорони здоров’я, представників силових структур;

• студентів навчальних закладів без обмеження віку.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Зеленський очікує, що ЄБРР інвестує в Україну понад 1 млрд євро

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з віце-президентом Європейського банку реконструкції і розвитку Аланом Пію заявив, що очікує, що ЄБРР інве....

Загрузка...

Це може бути цікавим

В Киеве из-за загрязнения воздуха ограничат въезд грузовиков

Начиная с четверга, 19 сентября, с 7:00 до 10:00 утра въезд для грузового транспорта в столицу со стороны Борисполя будет запрещен....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В 2020 году рост пенсий в Украине замедлится практически вдвое

В 2020 году в Украине запланирован рост пенсий на 8%, тогда как течение 2019 выплаты должны вырасти на 12-17%....

Загрузка...
Загрузка...