​Популяризуємо українське: Український геній Георгій Пінзель на сході України

З 4 до 21 листопада жителі східної України матимуть змогу познайомитися з проектом «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи».

Маршрут організаторів проекту пролягатиме через такі міста: Суми, Харків, Рубіжне, Дружківка, Добропілля, Курахове, Маріуполь.

У рамках заходів буде представлено альбом з мистецькою спадщиною скульптора епохи Барокко Іоана Георгія Пінзеля та презентовано борщівські автентичні строї (12 комплектів). Програмою також передбачено проведення майстер-класів місцевих майстрів та мистецьких екскурсій.

За словами керівника проекту Наталії Волощук, ініціатива здійснюється за підтримки Українського культурного фонду, від якого вони виграли грант на реалізацію.

Проект покликаний поєднати культуру Сходу і Заходу України, а також відродити місцеву культуру Луганської і Донецької областей, повідомила координатор проекту Тетяна Фарина. Вона також зазначила, що в заходах велику участь прийматиме молодь. Зокрема, в м. Курахово місцевий ліцей готує цілу імпрезу, де виступатимуть місцеві музиканти.

Тарас Демкура, керівник БО «Благодійний фонд родини Демкур», розповів, що перший етап проекту «Під зорею Пінзеля» відбувся у 2012-2014 рр. Тоді разом з тернопільським мистецтвознавцем Вірою Стецько спільно уклали і видали повноколірний, якісний альбом робіт Іоана Георгія Пінзеля. Творчість майстра була тріумфально представлена в Луврі, Українському культурному центрі в Парижі, згодом цей альбом презентували в Аргентині, Мюнхені, Португалії.

- Хочу подякувати Наталії Волощук та Тетяні Фариній за відданість ідеї та за їх кропітку роботу щодо популяризація культурної спадщини України. Також хочу подякувати Українському культурному фонду за сприяння розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства. Разом з тим хочу закликати журналістів активно долучатися до проекту шляхом розширення інформаційного поля та проведення роботи щодо популяризації ідеї.Презентація проекту «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво та строї епохи» на сході України є вкрай актуальною і для нашої країни в цілому, і для окремих регіонів зокрема. Ми популяризуємо культурну спадщину не тільки в Україні, а й у всьому світі, оскільки переконані, що українська культурна дипломатія має велику силу, – повідомив Тарас Демкура.

Беручи до уваги світове визнання феномену митця, Тарас Демкура переконаний, що творчість геніального Іоана Георгія Пінзеля вкрай необхідно «рятувати» від невідомості та популяризувати серед співвітчизників.

Враховуючи недостатній комунікаційний рівень співпраці на міжрегіональному рівні у зв’язку з внутрішньою політичною ситуацією в зоні ООС, реалізація проекту «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво та строї епохи» на сході України дозволить налагодити діалог, подальший обмін інформацією, спільне проведення культурно-мистецьких заходів.

Завершити проект організатори планують в Тернополі великою підсумковою прес-конференцією із скайп-включенням з міст-учасників проекту.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Річард Бренсон представив люксові костюми для космічних туристів

Компанії Virgin Galactic і Under Armour презентували спільно розроблений космічний одяг для астронавтів....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​В Киеве на Майдане разбирают скандальную незаконную постройку

Незаконную постройку, расположенную на улице Софиевской на Майдане Независимости в Киеве, начали разбирать коммунальщики....

Загрузка...
Загрузка...