​Юлії Тимошенко: повернення в Україну миру, звільнення окупованого Донбасу та анексованого Криму забезпечать переговори у новому форматі – «Будапешт плюс»

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко запропонувала новий формат переговорів про повернення в Україну миру, звільнення окупованого Донбасу та анексованого Криму – «Будапешт плюс».

Цю ініціативу Юлія Тимошенко оголосила під час презентації «Нової стратегії миру та безпеки», яка відбулася у вівторок, 30 жовтня, у Києві.

Лідер партії «Батьківщина» наголосила на тому, що новий формат передбачає необхідність зібрати за столом переговорів очільників країн-підписантів Будапештського меморандуму, зокрема США та Великобританії, а також лідерів Франції, Китаю, Німеччини та Верховного комісару ЄС з питань безпеки.

Юлія Тимошенко переконана, що запровадження розширеного формату замість непрацюючих «Мінських домовленостей» дозволить не лише повернути Україні свою «суб’єктність у переговорному процесі», а й відкриє перспективи включення в міжнародний порядок денний питання незаконної анексії Криму.

Лідер партії «Батьківщина» розкритикувала президента Порошенка, який за п’ять років війни не використав можливості Будапештського меморандуму для повернення миру в Україну.

Також, Юлія Тимошенко зауважила, що Українська держава має офіційно визнати жертвами збройного конфлікту всіх осіб, які вимушено покинули окуповані території Донбасу та Криму внаслідок агресії Російської Федерації.

Лідер партії «Батьківщина» назвала ключовою складовою нової стратегії миру гарантовану державою можливість безпечного повернення вимушених переселенців, внутрішніх біженців додому та розробку процедури повернення втраченої власності на окупованих територіях.

Юлія Тимошенко оголосила низку принципових положень, на яких ґрунтуватиметься нова безпекова стратегія країни, коли вона стане президентом:

  • Україна покладатиметься насамперед на себе і прагматично долатиме загрози глобального світу;
  • Збройні сили України будуть реформовані. Створення сильного війська потрібно вести на контрактній основі. Також, в умовах війни фінансування ЗСУ і пріоритетних розробок в галузі озброєння має становити не 2% ВВП, а щонайменше – 3% ВВП;
  • Україна прагнутиме вступити до НАТО - це гарантія створення надійної системи безпеки;
  • Жодної амністії для бойовиків і жодного особливого статусу Донецької та Луганської областей. Нова Конституція збереже Україну унітарною, і стане частиною шляху до миру;
  • Буде проведена ретельна інвентаризація заподіяної Росією шкоди і зосереджено зусилля на відшкодуванні нею всіх збитків, завданих Україні та її громадянам внаслідок військових дій та окупації. І ця цифра, за підрахунками лідера партії "Батьківщина", може перевищити 100 мільярдів євро.

Юлія Тимошенко, лідер партії «Батьківщина»: «Після президентських виборів я ініціюю скликання міжнародного саміту у форматі «Будапешт плюс» для ухвалення нової стратегії миру та визначення шляхів забезпечення гарантій Україні країнами-підписантами меморандуму. Ми маємо включати активну і сильну дипломатію справжнього миру, а не продовжувати беззубу дипломатію заморожених конфліктів»

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Под Киевом поезд сбил автомобиль

Два человека пострадали в результате столкновения поезда и автомобиля в Тетиеве Киевской области....

Це може бути цікавим

Госбюджет-2020 принят. Какой обещают рост ВВП и курс доллара

За законопроект № 2000 о госбюджете на 2020 год проголосовало 280 нардепов, а министр финансов Оксана Маркарова отметила, что «никогда еще так рано не принимался госбю....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В Киеве впервые посадили в тюрьму за домашнее насилие

В столице вынесли первый приговор по делу о домашнем насилии - 33-летний киевлянин получил три месяца тюрьмы....

Загрузка...