Вчені знайшли істот, які переживуть глобальне потепління

Скляні губки Vazella pourtalesi, які мешкають у північно-західній частині Атлантичного океану, добре переносять значні коливання солоності води і температури. Це встановили канадські вчені, які змоделювали коливання зазначених параметрів з 1870 по 2015 рік.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на Цікавості.

Вважалося, що губки, прозвані «російськими шапками» за свою форму, потребують заходів щодо захисту від вимирання. Владі Канади не вдалося у повній мірі виконати всі рекомендації океанологів: обмеження на вилов риби біля східного узбережжя країни охоплювали лише невелику частину популяції губок. Проте дослідники з Інституту океанографії Бедфорда виявили, що ці істоти і самі непогано справляються. Як показало моделювання, за останні 145 років солоність і температура в північно-західній Атлантиці зазнавали помітних змін.

Так, наприклад, коливання температури між десятиріччями досягали 8 градусів. Але популяція Vazella pourtalesi при цьому залишалася стабільною. Вчені сподіваються, що хоча б цей вид морських мешканців зможе безболісно пережити глобальне потепління.

Нагадаємо, стало відомо, чому вимерли сумчасті леви.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Цвет настроения синий: Как носить главный цвет будущего года

В будущем году дизайнеры будут вдохновляться морем, небом и василькамиГлавный цвет будущего года выбран и объявлен: в Международном исследовательском институте Pa....

Це може бути цікавим

​Під Києвом злетять на повітряних кулях десятки Санта-Клаусів

21-22 грудня 2019 року під Києвом відбудеться унікальний фестиваль – в небо одночасно злетять десятки Санта-Клаусів....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Загрузка...