Вчені вважають, що Атлантида загинула не через землетрус

Нові археологічні знахідки навели дослідників на думку, що причини загибелі Мінойської цивілізації треба шукати в іншому.

Раніше вчені вважали, що Мінойська цивілізація на Криті була повністю зруйнована в апогеї свого розвитку. Критські міста були знищені, а при розкопках в Кноському палаці, були знайдені в підземному поверсі сліди втечі: перекинуті світильники і судини, розбиті флакони з парфумами.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на Діалоги.

Головною версією цієї катастрофи вважався землетрус, який породив сильне виверження вулкана на нинішньому острові Санторіні приблизно в 15 столітті до нашої ери.

Виверження було настільки катастрофічним, що острів був як би підірваний зсередини, і добра половина його тут же зникла в егейських хвилях. А цунамі від цього підводного землетрусу, було заввишки 35 метрів коли дійшло до Криту. Від цього ж природного катаклізму, на думку багатьох вчених, виник міф про Атлантиду – таємничий затонулий острів.

Однак зараз не тільки існування затонулої Атлантиди ставиться під сумнів, але і те, що Мінойська цивілізація зникла через вулкан на Санторіні теж. Ця теорія була повністю спростована після нових розкопок на острові Мохлос, який розташований на північ від Криту.

У руїнах одного пізньо-мінойського поселення було виявлено шар вулканічного попелу, проте над ним були заново відбудовані будинки в мінойському стилі. А те, що цей попіл зберігся, говорить про те, що жителі Мохлоса і Криту активно почали забудовувати заново острова відразу після виверження. Адже якби пройшли десятки років, то ніякого шару попелу в розкопках б не знайшли – за багато років він був би винесений вітром і розмитий дощами.

Тобто, Мінойська цивілізація змогла пережити цю катастрофу, а справжня причина її загибелі в даний момент точно не встановлена.

Нагадаємо, під час пожежі у музеї вцілів череп прадавньої жінки.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Ученые создали молекулу, очищающую организм от "спящего" ВИЧ

Американские ученые пришли к выводу, что "спящий" ВИЧ мешает зараженным клеткам запускать программу самоуничтожения....

Це може бути цікавим

В полиции рассказали, сколько полицейских пострадали за год

Около 850 сотрудников полиции при исполнении служебных обязанностей пострадали на протяжении 2018 года....

Автоновости

Дивіться, що пишуть

Трое молодых украинцев трагически погибли в Польше

Фатальное ДТП произошло в Польше 23 марта....

Загрузка...