Стали відомі перспективи експорту української сої до Китаю

В результаті торгової війни американські виробники сої все більше будуть зменшувати поставки в Китай і шукати нові канали продажів.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на AgroNews.

Природно, вони розширять експорт до Європейського союзу. А в України на основному експортному ринку стане на одного конкурента більше.

- Зараз Україна вирощує близько 4 млн т сої, з яких 2,6-2,8 млн т експортує. Близько половини експорту йде в Європейський союз, - розповідає Просоленко. - І якщо до цього сезону ми конкурували в основному з бразильської соєю, то зараз у нас з'являється ще один конкурент – США, - розповіла регіональний директор асоціації Donau Soja Оксана Просоленко.

Разом з тим, ідею експорту сої в Китай Просоленко називає явно програшній.

- Потенційно ми можемо поставляти сою в Китай. Але за останні 4 роки особливих поставок не було. І на це є певні причини: Китай хоче отримувати з України налякісну харчову сою, - пояснює вона.

Це випливає з тих якісних показників, які фігурують в специфікаціях. Вміст ГМО має бути на рівні 0,01%. Крім того, специфікація включає ще близько 50 елементів, які необхідно моніторити.

- По факту це виходить дуже високоякісна, мало не органічна продукція. А платити за неї Китай хоче, як за технічну сою для переробки. Зрозуміло, що це для нашого виробника нерентабельно, - додає експерт.

Нагадаємо, стало відомо, скільки Україна продала і купила шоколаду.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Харьковской области верблюды пасутся в поле

Откуда там появились верблюды - неизвестно....

Загрузка...

Це може бути цікавим

На Подоле остановились трамваи из-за ДТП

На столичном Подоле в результате ДТП заблокировалось движение трамваев....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В Киеве зафиксирован температурный рекорд бабьего лета

С 12 октября в Киеве длиться бабье лето, которое уже ознаменовалось двумя температурными рекордами....

Загрузка...
Загрузка...