На Запорізькій АЕС запустили четвертий енергоблок

20 жовтня 2018 року о 01 годинi 44 хвилин, після закінчення масштабного середнього ремонту четвертий енергоблок Запорізької АЕС підключено до енергомережі. Ведеться набір потужності.

Про повідомляє Соцпортал, посилаючись на прес-службу Запорізької АЕС.

Четвертий енергоблок Запорізької АЕС підключено до енергомережі на підставі ліцензії з продовження терміну експлуатації, виданої Держатомрегулювання України від 16 жовтня 2018 року.

11 жовтня 2018 Колегія Держатомрегулювання одноголосно підтримала пропозицію схвалити висновок державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку №4 ЗАЕС і встановити дату наступної періодичної переоцінки безпеки цього енергоблоку - 4 квітня 2028 року.

«Запорізькою АЕС виконано повний комплекс робіт з оцінки технічного стану обладнання, підвищення і переоцінки безпеки, заміни обладнання, що відпрацювало свій ресурс. Проведені на енергоблоці роботи повністю відповідають міжнародним стандартам МАГАТЕ, законодавству України в сфері ядерного регулювання, а також загальносвітовому досвіду експлуатації ядерних установок у понадпроектний термін», - зазначив генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець.

Завдяки злагодженій роботі всього персоналу станції після виконання узгоджених заходів з продовження терміну експлуатації і підвищення рівня безпеки, четвертий енергоблок готовий і далі безпечно виробляти ще не один десяток мільярдів кіловат-годин електроенергії для держави в понадпроектний термін.

В даний час на Запорізькій АЕС в роботі знаходяться 4 енергоблоки. Енергоблоки №1 і №3 знаходяться в планових ремонтах. Зауважень до роботи основного устаткування діючих енергоблоків немає.

В останні роки Запорізька АЕС виробляє близько 50% всієї електроенергії, виробленої атомними електростанціями України, і більше 22% від загального виробітку електроенергії в країні.

Радіаційний фон на проммайданчику і в санітарно-захисній зоні (територія навколо АЕС радіусом 2,5 км) - 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування Запорізької АЕС.

Нагадаємо, МВФ дотиснув Гройсмана – Кабмін знову підняв ціни на газ для населення.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Протестующие в Тбилиси штурмуют парламент

Активисты, прорвавшиеся на территорию парламента, кричат, что выиграют и пройдут внутрь....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Китайский производитель смартфонов пообещал заполонить украинский рынок

Китайская компания Vivo Communication Technology Co....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Куда планируют переселить жителей "хрущевок"

Перед сносом "хрущевок" необходимо построить новые дома и переселить туда жителей....

Загрузка...
Загрузка...