Стало відомо, де в Україні найбільше вродила картопля

Щорічно в Україні вирощують близько 21,5 млн тонн картоплі. При цьому близько 60% врожаю згодовується худобі або втрачається в процесі збирання та зберігання.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на SuperAgronom.

За останні 27 років частка виробництва картоплі домогосподарствами України помітно зросла: з 71% до 98%. Частка картоплі, вирощеної в спеціалізованих господарствах в різні роки коливається від 2% до 5%.

Один з важливих показників забезпечення ефективності картоплярства - рівень середньої врожайності. В ЄС середньостатистична врожайність в професійних господарствах досягає 33-34 т/га, а в Україні в минулому році вона становила 40-45 т/га, в 2018 році багато господарств отримали врожайність понад 50 т/га.

Наразі середня врожайність у господарствах населення в 2,5 рази менше, ніж в сільгосппідприємствах. Причина - недотримання технології вирощування та зберігання картоплі, недотримання сівозміни та відсутність сортооновлення.

На думку фахівців Української асоціації виробників картоплі, наша країна повинна рухатися по шляху країн, що розвивають картоплярство: зменшення виробництва в комерційному секторі при одночасному підвищенні продуктивності площ, диверсифікації каналів збуту і збільшення частки переробки.

Цьогоріч в Україні очікується високий урожай картоплі в господарствах населення і дрібних виробників, де площі під культурою становлять в середньому від 5 до 10 га. Урожайність в професійних господарствах прогнозується на нечуваний рівні 46-50 т/га, що істотно вище ніж у минулому році, коли вона становила 40 т/га.

Найнижчі показники в 25-27-30 т/га зафіксовані на окремих полях Житомирської та Чернігівської областей, які локально тривалий час залишалися без дощів.

Прогнозуючи вал картоплі сезону-2018, виробники очікують, що в сховища будуть закладені обсяги більше, ніж в минулому році.

Нагадаємо, Україна б'є рекорди з виробництва соєвої олії.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Нацполиция получит новые автомобили вместо Toyota Prius

Национальная полиция Украины планирует закупить 450 новых автомобилей Skoda вместо Toyota Prius....

Це може бути цікавим

Профессор Maryk Srochosh: Гигантские океанические волны существуют и их сила растет

Сила и высота единичных гигантских волн в океане возрастает из-за глобальных климатических изменений....

Автоновости

Дивіться, що пишуть

Не выдерживают условий: Столичные каштаны поменяют на другое дерево

В центре Киева на Крещатике каштаны заменят на другие деревья - платаны....

Загрузка...