В Егейському морі знайшли цвинтар затонулих кораблів

Близько 60 затонулих кораблів виявила експедиція підводних археологів у островів Фурне в східній частині Егейського моря.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на Gazeta.ua.

Знахідки відносяться до різних часів і епох - від стародавніх Греції і Риму до Візантії, Нового часу і XX століття. За словами дослідників, по ним можна вивчати історію мореплавства і торгівлі в Егейському, Середземному і Чорному морях - від Північної Африки до Тавриди.

Керівник проекту Джордж Куцуфлакіс каже, що знайдені короблі були торговими.

- 99 відсотків знайдених біля архіпелагу Фурне кораблів перевозили амфори. Такі судини використовувалися для транспортування рідких і сипучих вантажів - вина, олії, рибних соусів, можливо, меду, - каже він.

Велике число кораблетрощ вчені пояснюють складністю навігації в цьому районі. Тут багато підводних скель, мілин, вузьких проток, течій. Вітри раптово змінюють напрямок.

- Концентрація торгових шляхів вабила сюди піратів, вони знаходили тут легку здобич. Багато кораблі могли затонути після пограбування. Але головна причина катастроф - жваве судноплавство, - зазначає один з координаторів проекту доктор Пітер Кемпбелл.

Останки кораблів збереглись по різному. Чим глибше вони лежать, тим менше постраждали від часу і мародерів. 60 метрів практично гарантують, що знахідки залишаться недоторканими.

Нагадаємо, вчені виявили акулу з незвичними очима.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Загрузка...

Це може бути цікавим

Канадський режисер Гордон фон Штайнер зняв фільм про Троєщину

Гордон фон Штайнер, канадський режисер відзняв кінострічку про життя підлітків на Троєщині....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Американский "Робокоп" поможет полицейским Калифорнии

Робокоп поможет полицейским патрулировать улицы....

Загрузка...
Загрузка...