​Питання знято або Чому Zaporizhstal Half Marathon проходить за таким маршрутом?

Осінь вважають головним сезоном для проведення багатьох забігів по усьому світу. Україна на стала винятком, що доводять осінні плани на проведення понад 40 різних забігів по усій країні.

Організація бігових заходів полягає не лише у плануванні масових активностей, залученні партнерів та учасників, але й у вирішенні головних організаційних питань стосовно планування маршрутів. Наприклад, перекриття вулиць та обмеження руху транспорту у місті регулярно супроводжується гучними дискусіями.

За місяць до проведення 2nd Zaporizhstal Half Marathon ми вирішили розібратися в особливостях дистанції та чому вона проходить за даним маршрутом.

Нагадаємо, що цього року Zaporizhstal Half Marathon отримав 5 зірок від Європейської легкоатлетичної асоціації, а його старт запланований на 28 жовтня.

Проведення заходу подібного масштабу завжди залежить від результатів діалогу організатора з місцевою владою та представниками суспільних організацій міста.

- Наше місто потребувало даного заходу, і минулого року ми побачили, що місто і жителі готові до півмарафону. Цього року ми провели роботу над помилками, вислухали побажання городян та прийняли рішення скоротити час перекриття вулиць, відмовившись від дистанції 10 км та зробивши її частиною естафети,- прокоментував перший заступник міського голови Анатолій Пустоваров.

Взявши до уваги коментарі місцевої влади, городян та минулорічний досвід, організатори врахували певні моменти і власне під час побудови самого маршруту, не забувши про найголовніші визначні місця. Чого лише варті мости Преображенського як пам’ятник культурної спадщини України, незвичайний Арковий міст через Старий Дніпро, що поєднує правобережну частину міста з островом Хортиця. Також без уваги не залишаються неперевершена дамба ДніпроГЕС, міські парки, сквери, пам’ятники архітектури, музеї та острів Хортиця, якими пишаються жителі міста.

- Глобальна мета кожного маршруту у будь-якому населеному пункті - це міні-екскурсія для учасника, під час якої важливо показати усю красу та особливості міста. Ми, як організатори, розглядаємо кожен маршрут як екскурсовод, який повинен розказати про душу міста через його вулиці, будівлі, архітектуру та особливості рельєфу. Також під час планування маршруту ми намагалися врахувати невелику кількість гірок для легшого та комфортнішого подолання маршруту. Плануючи дистанцію півмарафона у Запоріжжі, ми включили прохід дамбою ДніпроГЕС та островом Хортиця як основні архітектурні визначні місця і зелені зони міста. Далі маршрут йде набережною, яка не настільки критична з точки зору перекриття міста, і повертається до центру міста. - каже організаційний директор Run Ukraine Іван Третьяков.
- Загальна протяжність маршруту цього року незмінна та складає 21 097,5 метрів. Ми вкрай обережно ставимося до питання зміни маршруту, оскільки будь-які зміни треба підтримати сертифікатом і затвердити з Федерацією легкої атлетики України. Ми постараємося максимально наситити захід активними зонами для спортсменів і фан-зонами, зробивши його яскравим, цікавим та комфортним. Також цього року ми відмовилися від індивідуальної дистанції на 10 км, тим самим скоротивши загальний час перекриття вулиць Запоріжжя, - прокоментував Іван Третьяков, організаційний директор Run Ukraine.

Другий рік поспіль проведення півмарафону отримує значну підтримку місцевої влади і молодіжних організацій міста.

- Цього року ми плануємо зібрати ще більшу кількість учасників, не лише мешканців Запоріжжя, але й з усіх куточків України та світу. Тому що нашому місту є чим пишатися і що показати туристам: мальовничі пейзажі, культурні та історичні визначні місця. Zaporizhstal Half Marathon - це справжнє спортивне свято, тому я закликаю вас брати участь та підтримувати учасників, якщо ви не бігаєте, - відмітив Сергій Ільченко, молодіжний мер Запоріжжя і лідер молодіжної організації комбінату "Запоріжсталь".

У день проведення забігу організатори просять водіїв планувати свої маршрути з урахуванням обмежень руху під час забігу. Машини служб надзвичайного реагування, швидкої допомоги, поліції, газової служби, водоканалу та інших служб у разі необхідності матимуть можливість проїзду трасою маршруту без обмежень. Загальний рух вулицями буде відновлюватися у міру проходження дистанції учасниками півмарафону.

До зустрічі на старті!

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​Обнародованы данные об уровне загрязнения воздуха в Украине

В последние дни уровень содержания оксидов углерода в воздухе, который бы характеризовался как высокйе, в сети монитиринга гидрометслужбы не зафиксированы....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Словакия отказалась от меха

Национальный совет Словакии утвердил запрет на производство меха после того, как под петицией против производства меха подписались более 76 тысяч человек Закон вс....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Гендиректор "Укроборонпрома", являясь гражданином другой страны, получил доступ к гостайне

По информации нардепа от "Слуги народа", Абромавичус является гражданином Литвы....

Загрузка...
Загрузка...