Троє вчених писали псевдонаукові статті, щоб висміяти сучасну науку

Троє відомих американських науковців і популяризаторів науки Джеймс Ліндсі, Хелен Плакроуз і Пітер Богоссян провели соціальний експеримент, щоб довести, що сучасна соціально-гуманітарна наука повністю залежна від панівної ідеології.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на Український інтерес.

Вчені протягом року писали фейкові наукові статті до наукових видань, в яких критикували расизм та сексизм. В статтях автори прописували абсурдні тези, як на приклад, що чоловіків варто дресувати, як собак. Також про те, що білі студенти під час пар повинні сидіти в ланцюгах і на підлозі в покарання за політику рабовласництва.

Як зазначає ВВС, найбільший фурор викликала стаття “Собачий парк” (повна назва – “Реакція людей на культуру зґвалтувань і прояву нетрадиційної сексуальної орієнтації в собачих парках Портленду, штат Орегон”), яку оприлюднив науковий журнал Gender, Place and Culture.

У результаті експерименту з 20 написаних робіт принаймні сім було відрецензовано провідними вченими і прийнято до публікації. Також ще сім перебували на стадії розгляду, коли вчені вирішили припинити експеримент.

Зазначимо, що всі троє – відомі в наукових кола дослідники: Джеймс Ліндсі – доктор математичних наук, відомий скептик, атеїст і автор книг “Усі помиляються щодо Бога” і “Життя у світлі смерті”. Хелен Плакроуз – спеціаліст з релігійної літератури епохи Відродження. У своїх наукових працях вона досліджує, як у XIV-XVII століттях жінки використовували християнські тексти для захисту власних прав. Пітер Богоссян – професор Портлендського університету. Він спеціалізується на філософії викладання, критичному мисленні, а також є одним з членів “Фонду за науку і здоровий глузд”, який заснував відомий британський біолог і популяризатор науки Річард Докінз.

Нагадаємо, вчені створили молекулу, що здатна роками утримувати сонячну енергію.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Антитренд. От каких вещей стоит избавиться

Все в нашем мире живет, радуется, а потом стареет и отходит....

Це може бути цікавим

Как ухаживать за руками зимой

Морозы делают своё дело: кожа рук становится сухой, обветренной, красной, раздражённойКак правильно ухаживать за руками зимой, рассказывает портал MedikForum....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Украинка одержала победу в международном конкурсе инноваций. Она предложила свою систему диагностики метастаз

18-летняя украинка выиграла международный конкурс в Сингапуре, представив прибор по диагностике ракаПобедителями глобального конкурса инноваций AIGC-2019, который пр....

Загрузка...