Науковці переконують, що у неандертальців існувала медицина

Зокрема, вони вміли очищати рани, з’єднувати зламані кістки та правильно приймати пологи.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на Експрес online.

Британські вчені з Йоркського університету проаналізували останки 35 неандертальців і виявили, що ті виживали навіть після важких травм, що було б неможливим без розвинутої для того періоду медицини.

За словами дослідників, не дивлячись на те, що ми звикли сприймати неандертальців як грубих, сильних істот, вони нерідко піддавали життя загрозі, стикаючись з великими небезпечними хижаками. Однак багатьом вдавалося вижити.

Вчені виявили чимало випадків відновлення після різного роду травм. Наприклад, зустрічалися індивіди зі зламаною ногою. Це означає, що інші члени комуни повинні були не тільки полегшувати біль, але і перерозподіляти обов'язки, піклуватися про хворого, щоб той міг в подальшому знову активно брати участь у житті громади.

Умови життя неандертальців не сприяли поширенню патогенів, тому їм нечасто доводилося боротися з бактеріями. З іншого боку, при полюванні збільшувався ризик відкритих поранень. Оскільки в групах нараховувалось мало індивідів, шанс виживання громади залежав від кожного її члена, тому розвиток лікувальних практик потребував вдосконалення

Також вчені підтвердили, що неандертальці очищали рани, з'єднували зламані кістки і приймали пологи. Тазові кістки жінок і голови новонароджених частково відповідали розмірам, якими володіють сучасні люди, тому без сторонньої допомоги вони навряд чи вижили.

Нагадаємо, троє вчених писали псевдонаукові статті, щоб висміяти сучасну науку.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Знімав відео для дорослих з власною дитиною

Відео продавав іноземцям Ще у червні 2019 року слідчим управлінням ГУНП на підставі інформації правоохоронних органів Австралійського союзу щодо розбещення малол....

Це може бути цікавим

Куди піти в грудні: Національна опера України

17 грудня - балет «За двома зайцями» (Ю....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​В аэропорту Сан-Франциско приняли на работу свинью

В штате аэропорта Сан-Франциско числится свинья....

Загрузка...