Час затягувати паски: понад 40% доходів казни підуть на погашення боргів

Рахункова палата направила Верховній Раді пропозиції за результатами експертизи проекту закону про державний бюджет на 2019 рік.

Про це, зокрема, йдеться на офіційному сайті відомства, передає Соцпортал.

Ситуація виглядає невтішно, адже сімей, які отримають житлові субсидії, поменшає, а про підвищення пенсій, зарплат та інших соціальних виплат можна взагалі забути. Очільник Рахункової палати виправдовується, що кошти, які мали б піти на ці цілі, підуть на виплату державних боргів.

- Більше 40% доходів державного бюджету належить сплатити на погашення й обслуговування державного боргу. А це зменшує можливості бюджету для соціально-економічних видатків. Відтак зменшуються можливості для підвищення пенсій, зарплат та соціальних виплат, а також для будівництва доріг, нових шкіл, лікарень, дитсадків і загалом розвитку інфраструктури, – зазначив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

Він також відзначив, що у проекті бюджету на наступний рік не розподілено між місцевими бюджетами 13 субвенцій на загальну суму 7 млрд гривень. Зокрема, на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа", модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів, формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад. За окремими із цих субвенцій пропонується надати право Кабінету Міністрів здійснювати такий розподіл.

Крім того, додав Валерій Пацкан, в умовах очікуваного підвищення тарифів на газ, доповнення переліків категорій населення та витрат, на які надаються пільги та житлові субсидії, у проекті бюджету передбачено зменшення в 2019 році обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення цих видатків на 15,9 млрд грн, або 21,2%.

- Це свідчить про зменшення кількості сімей, які отримають житлові субсидії. У цій ситуації кошти, які виділяються на субсидії, потрібно максимально ефективно використовувати. Щоби не було випадків, коли люди, які мають право на субсидію і дійсно її потребують, не потрапляють до реєстру субсидіантів, водночас в ньому продовжують бути недобросовісні одержувачі субсидії, які, декларуючи нульовий дохід, приміром купують новеньку автівку, – зазначив Пацкан.

Нагадаємо, політв'язень Балух голодує 202 день - Денісова.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​В эти выходные Украина перейдет на "зимнее" время

В ночь 26 на 27 октября Украина перейдет «зимнее» время....

Загрузка...

Це може бути цікавим

​В Киеве на Троещине пьяный водитель сбил пешехода

Пьяный водитель вместо того, чтобы сбавить скорость вблизи пешеходного перехода, поддал газу....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Сергея Сивохо назначили советником секретаря СНБО

Сергей Сивохо будет работать в сфере реинтеграции и восстановления Донбасса....

Загрузка...
Загрузка...