Супрун підтримала боротьбу за права тварин

В.о. міністра охорони здоров'я України Ульяна Супрун підтримала боротьбу за гуманне ставлення до тварин.

Своїми роздумами вона поділилася на сторінці у Facebook.

- У Світовий день тварин хочу нагадати, що жорстокість та бездушність в поводженні з тваринами неприйнятні. І ми маємо робити все можливе, щоби захистити слабших від несправедливості та жорстокого поводження, які, на жаль, все ще мають місце в цивілізованому світі, - відзначила вона, - 250 білок, 170 шиншил, 11 борсуків, 18 лисиць, 55 норок, 18 собак, 4 вовки, 80 соболів. Це не перелік тварин, які, наприклад, мирно мешкають на заповідній території. Це їх кількість, що в середньому потрібна для виготовлення однієї (!) шуби.

За її словами забій тварин на хутряних фермах в Україні відбувається із використанням удушення, смертельної ін‘єкції, або електричного струму, коли електроди вводяться в пащу чи пряму кишку. Нерідко шкіру знімають з ще живих тварин, щоби хутро не втратило блиск.

- Це не тільки жорстоке ставлення до тварин, але й велика шкода для довкілля та здоров‘я людей. За рівнем забруднення довкілля токсичними речовинами Світовий банк відносить хутряні ферми до п‘ятірки найбільш загрозливих виробництв.. Вони несуть велику шкоду для довкілля – забруднюють ґрунт, водойми та повітря вірусами, бактеріями й токсичними речовинами, - відзначила вона.

Адже тіла вбитих тварин обробляють хімікатами – формальдегідом і хромом. Вони дозволяють уповільнити природний процес розкладання тіл тварин, водночас дуже небезпечні й для людей.Алергія, мігрень, інфекції дихальних шляхів – такий букет не рідкість серед місцевих жителів в радіусі 10 кілометрів від хутряної ферми. Більш того, забруднення можуть навіть викликати лейкемію та інші форми раку у людини.

Вже в багатьох країнах світу – Британії, Австрії, Чехії, Сербії, Словенії, Хорватії, Македонії, Люксембургу, Боснії та Герцеговини, Нідерландах – прийнято заборону хутряних ферм. Розгляд відповідних законопроектів відбувається в Німеччині, Данії, Латвії, Естонії, Польщі та інших країнах.

У зв’язку із заборонами та обмеженнями, шкідливі виробництва починають переміщення в країни, де такі рішення ще не прийняті. І однією з таких країн є Україна.

Наразі, завдяки роботі активістів та небайдужих людей, активно рухається кампанія проти хутра та шкуродерень. Нещодавно петиція за заборону хутра набрала понад 27 тисяч підписів – рекордну кількість для сайту Парламенту і може бути розглянута Верховною Радою.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​Юлія Тимошенко - єдина, хто зможе здолати систему і здійснити зміни, на які чекають українці

Для цього в неї є команда, стратегія і політична воля втілити її в життя....

Це може бути цікавим

Ученые рассказали, почему кости становятся хрупкими в старости

Ученые из СШа выяснили, что у пожилых людей с возрастом после серьезных переломов конечностей плохо восстанавливаются конечности по причине растущего уровня вос....

Автоновости

Дивіться, що пишуть

На Донбассе поймали боевика из батальона "Призрак"

В зоне проведения операции Объединенных сил поймали боевика из так называемой "ЛНР", который причастен к обстрелам жилых районов нескольких городов....

Загрузка...