Як рахуватимуть пенсії за відсутності трудової книжки або записів в ній

Кабінет міністрів врегулював механізм обчислення трудового стажу фізичних осіб-підприємців для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або записів в ній.

Кабмін визначив, що період ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, в тому числі із застосуванням фіксованого податку, з 1 січня 1998 року по 31 грудня 2003 року враховується до страхового стажу фізичної особи-підприємця.

Фіксування буде проходити на підставі довідки про реєстрацію особи, яка є суб'єктом підприємницької діяльності, зазначає агентство.З 1 січня 2004 року по 31 грудня 2017 року стаж враховується за бажанням особи, за умови сплати страхових внесків незалежно від суми сплачених коштів.Варто нагадати, що із 01.01.2018 підприємці-єдинники 1-ї групи зобов’язані сплачувати ЄСВ за кожен місяць у розмірі не менше мінімального страхового внеску. А місяці 2017 року, за які сплачено ЄСВ у розмірі 352 грн (а не 704 грн), їм зарахують до страхового стажу як повні місяці. За інформацією від ПФУ, більше нововведень щодо сплати підприємцями ЄСВ у 2018 році не планується.

Зважаючи ж на те що більшість підприємців-єдинників сплачують ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску, то їм світить і мінімальна пенсія. Тому збільшення страхового стажу підприємців не буде для держави тягарем і не призведе до суттєвого збільшення витрат на пенсії підприємців.Як розуміємо, ПФУ в автоматичному режимі перераховуватиме страховий стаж для підприємців-єдинників, які сплачували ЄСВ у розмірі меншому за мінімальний страховий внесок.

Але це можливо лише у випадку, якщо відповідні дані про сплату страхових внесків наявні в персоніфікованій базі.За їх відсутності може знадобитися довідка з податкової інспекції за місцем реєстрації підприємця про розмір сплаченого єдиного податку за кожен місяць, зокрема за періоди з 1 липня 2000 року до 31 грудня 2003 року.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

У Києві вкотре припинить курсувати популярний трамвай

Чергові зміни у роботі популярного київського трамваю №1 пов’язані із ремонтом трамвайної колії....

Це може бути цікавим

У Білогородці відкрили сучасну амбулаторію на 11 тисяч пацієнтів

У селі Білогородка Києво-Святошинського району Київської області відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики сімейної медицини, готову обслуговувати 11 ....

Автоновости

Дивіться, що пишуть

Ученые приблизились к решению главной загадки Вселенной

Физики из США выяснили, что частицы и античастицы, содержащие очарованные кварки (с-кварки), по-разному распадаются....

Загрузка...