В Україні тестово запущено SMS-оплату за проїзд у транспорті

Запуск сервісу став можливим завдяки співпраці найбільшого Київстар, Івано-Франківської міської ради та комунального підприємства «Електроавтротранс» м. Івано-Франківськ.

2 жовтня 2018 року Київстар таІвано-Франківська міська рада підписали Меморандум про взаємодію у сферах впровадження інноваційних проектів для населення міста на базі новітніх інформаційних та телекомунікаційних технологій.

В рамках цих домовленостей буде спільно реалізовано низку проектів, що вплинуть на розвиток інфраструктури міста та туризму у регіоні, забезпечать своєчасне сповіщення населення в разі виникнення надзвичайних ситуацій або їх загрози, нададуть населенню доступ до електронних порталів міста за допомогою технології Mobile ID тощо. І першим сервісом з цього переліку, що відсьогодні вже став доступним містянам, стала послуга SMS-оплати проїзду у міському транспорті.

«Київстар завжди радий бути дотичним до інноваційних проектів, які розвивають міста та роблять життя їх мешканців більш зручним, безпечним та високотехнологічним, – говоритьЄвген Кражан, директор з розвитку корпоративного ринку Київстар. Оплата проїзду у транспорті SMS-ками – по-перше, це дуже просто: надішли код маршруту, отримай підтвердження про оплату – і все. По-друге, цей сервіс далі може бути розповсюджений і на інші сфери життя міста: оплату за паркування, сплату комунальних платежів, продажі квитків у театри, кіно, музеї тощо. І по-третє, з SMS-оплатами зменшується необхідність друку паперових квитків, а це крок до впровадження «зелених» правил життя та збереження українських лісів. Інновації мають бути екологічними – заради нашого спільного майбутнього».

Івано-Франківськ став першим містом України, що буде приймати оплати за проїзд у міському транспорті по SMS. Втім уже найближчим часом мешканці й інших міст зможуть відчути переваги та зручність швидкої оплати поїздок із власного телефону.

«Для міста розвиток комунального транспорту – одне із основних завдань, – коментує Руслан Марцінків, Міський голова Івано-Франківська. – Важливо, щоб він був комфортним для франківців. Саме тому намагаємося впроваджувати сервіси, які повинні бути зручними та сучасними. Приємно, що саме наше місто стане першим в Україні, де запрацює функція SMS-оплати проїзду. Також паралельно працюємо над впровадженням транспортної картки».
«Це ще один маленький крок до запровадження безготівкового способу оплати проїзду, – ділитьсяВіталій Голутяк,Директор КП «Електроавтотранс». – Ми хочемо дати можливість пасажирам мати якнайширші можливості для цього. Дякуємо колегам з Київстар за те, що першими відгукнулись на таку ініціативу».

Скористатися новим способом оплати дуже легко: достатньо відправити безкоштовне SMS із кодом відповідного маршруту на номер 877 та зачекати 1-2 хвилини для отримання підтвердження сплати за проїзд. Для здійснення операції необхідно мати на мобільному рахунку кошти для її проведення. Усі податки та збори враховано, пасажир сплачує лише вартість проїзду.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Диетологи: мясо птицы такое же вредное, как и красное

Американские диетологи выяснили, что мясо птицы не лучше для человека, чем и красное мясо....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Джіджі Хадід знялася у відвертій фотосесії для Vogue

Супермодель з Америки Джіджі Хадід знялася у відвертій фотосесії на узбережжі Плайя дель Кармен....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Український воротар може отримати престижну нагороду

Український воротар Андрій Лунін, який належить мадридському "Реалу", і на правах оренди виступає за"Леганес" опинився у числі претендентів на нагороду "Golden Boy"....

Загрузка...
Загрузка...