​Ціна на газ може стати соціальним детонатором цієї осені

В цьому переконаний політолог Петро Охотін.

- Окрім суто соціального фактору це ще нагадування про такі складові української реальності як необхідність в енергозбереженні, логістичний потенціал, корупціогенність енергоринку та необхідність віддавати набрані раніше кредити. Лише наступного року - 417 мільярдів гривень, - зауважив він на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, "у владі - свої нюанси. Монолітності немає".

- Зараз прем’єру Гройсману вдалося на час перемовин стримати ціни до 18 жовтня - рішенням про спеціальні обов‘язки суб‘єктів ринку. Так, в бюджет субсидії закладені. Так, ідуть перемовини з МВФ, - відзначив він.

А тим часом на Банковій уже розписується «шахматка» з приватизації державних підприємств. За цінами «для своїх».

У сфері інтересів також українська ГТС.

ГТС, яку оцінюють в $300 мільярдів хочуть приватизувати за $7 мільярдів. Не треба бути Ситником, щоб зрозуміти ймовірний інтерес до цього об‘єкта зі сторони «любих друзів».

Міф про металобрухт розганяють навмисне, щоб знизити оціночну вартість.

Про ризики «прихованої приватизації» ГТС раніше говорила «Свобода». На початку липня «Самопоміч» звинуватила Нафтогаз і Укртрансгаз у змові монополістів.

У Тимошенко відреагували на таку можливість законопроектом 8107, заявою про націоналізацію об’єктів, які приватизовані корупційним шляхом. Особливого хайпу набули погрози ліквідувати «Нафтогаз».

Деякі експерти сприйняли інфлрмацію про ліквідацію «Нафтогазу» як наступ на компанію, якій «Газпром» має заплатити виграні Україною в суді гроші. Хоча у такому разі Україна просто прийме гроші на правонаступника.

До речі, «Газпром» з усією інфраструктурою у 2017 році показав стільки ж прибутку як і «Нафтогаз» - півтора мільярди доларів. Що вже натякає на непрозорість роботи цієї структури.

Суперечки та обмін політичними заявами не можуть замінити собою стратегій виходу з енергетичної та соціальної кризи. Буде час на стратегії, чи все закінчиться тактикою побачимо вже восени.

Разом з тим, як передавав Сопортал, раніше стало відомо, скільки тепер коштуватиме газ для населення.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​В эти выходные Украина перейдет на "зимнее" время

В ночь 26 на 27 октября Украина перейдет «зимнее» время....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Озеро Світязь катастрофічно міліє

Обміління пов’язують з браком дощів та застарілою меліоративною системою Світязь катастрофічно міліє....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В Київській області відбулась ДТП з перестрілкою

В населенному пункті Княжичі невідомі почали стріляти у водія легкового автомобіля....

Загрузка...
Загрузка...