Стало відомо, коли половину професій виконуватимуть роботи

Під час Четвертої промислової революції, що наближається, більшість людства залишиться без роботи.

- Зараз такі пророцтва поширює кожен другий експерт, - пише Вадим Єрченко на tokar.ua, - У своїх публікаціях ми також піднімаємо цю тему та рекомендуємо підвищувати кваліфікацію, бо новин на кшталт «Усіх офіціантів замінили на роботів» стає дедалі більше. Не вірите нам, прочитайте доповідь Всесвітнього економічного форуму (WEF). У ній зазначено, що протягом 5 наступних років ШІ та роботизовані системи замінять 75 млн робочих місць.

Та є і добра новина — натомість на ринку праці до 2022 року з’явиться 133 млн нових позицій.

Дослідники впевнені у позитивній динаміці через те, що зараз компанії краще розуміють, які можливості дарують сучасні технології.

Але зміни в організації роботи будуть суттєвими. Наприклад, знизиться кількість робочих годин. Тому деякі компанії залучатимуть тимчасових працівників, фрілансерів та підрядників. Інші ж зможуть автоматизувати більшість процесів. Очікується, що до 2022 року машини будуть виконувати майже 42% поточних завдань, у порівняні з 29% зараз. А зайнятість людини з 71% знизиться до 58%.

Щодо роботи, попит буде на аналітиків даних, розробників ПЗ, фахівців у соцмережах. Також будуть потрібні професії, що передбачають безпосередню взаємодію з людьми у галузях обслуговування, освіти тощо. Водночас машини доволі швидко зміцнять свої позиції у бухгалтерських конторах, поштових відділеннях, на фабриках. Не потрібні стануть секретарі та касири.

Тому у WEF вважають, що працівники мають пройти перепідготовку, щоб оновити свої навички. Також там закликають країни створити систему соціального захисту осіб, що втратять робочі місця через роботизацію.

Звіт WEF засновано на опитуванні фахівців кадрових служб та керівників понад трьохсот глобальних компаній у найрізноманітніших галузях. Респонденти представляли понад 15 мільйонів співробітників і 20 розвинених економічних систем, які в сукупності становлять близько 70% світової економіки.

Нагадаємо, в Японії розробили безпілотний кар'єрний самосвал-робот.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В столице закупят 50 новых вагонов для метро

Депутаты Киевсовета решили разрешить закупить 50 новых вагонов для столичного метрополитена....

Це може бути цікавим

В Украине завтра похолодает

В Украине завтра, 21 марта ожидается незначительно похолодание....

Автоновости

Дивіться, що пишуть

После оккупации Крыма у России только один путь, - СМИ

После оккупации Крыма в 2014 году Россия ступила на путь авторитаризма....

Загрузка...