День пам’яті жертв Бабиного Яру: людяність проти людожерства

У Києві відзначили День пам’яті жертв Бабиного Яру, де під час нацистської окупації, починаючи з 29 вересня 1941 і до жовтня 1943 року, було знищено понад 100 тис. осіб, перш за все євреїв та ромів, а також радянських військовополонених.

Організаторами маршу «Бабин Яр. Без пам’яті немає майбутнього» виступила Спільнота Святого Егідія, до акції також долучились багато небайдужих киян, у тому числі активісти Соціального руху.

42855034_2170409076537000_2148160418881732608_n

На акції до річниці трагедії в Бабиному яру представниця прогресивної християнської молодіжної організації казала: «Ми хочемо світу без кордонів». Проста і зрозуміла формула, яку, на жаль, не часто почуєш в наші часи відродження національної вузьколобості, - коментує подію активіст Денис Пілаш.

В ході заходу голова Всеукраїнської організації євреїв-в'язнів концтаборів і гетто Борис Забарко нагадав про те, що поки одні - від Праведників миру (почесне звання тих, хто у часи Другої світової рятував євреїв від загибелі) до радянських солдат - наближали кінець Голокосту, інші, хоч і не співпрацювали з нацистами, лишались байдужими - і побажав не ставати жертвами, сторонніми спостерігачами, а головне - співучасниками таких злочинів. Про актуальність цієї загрози нагадав і президент Всеукраїнської спілки громадських організацій «Конгрес Ромен України» Петро Григоріченко, говорячи про нещодавні антиромські погроми ультраправих, що забрали людське життя. Організатори вказали, що подібне насильство проти найслабших означає, що суспільне життя починає деградувати, та виступили проти агресивної ксенофобії, расизму та проявів міжетнічної ненависті. Також учасники маршу нагадали, що меморіали і кладовища жертв Голокосту, на жаль, піддаються актам вандалізму.

42799942_2170409149870326_88675342197194752_n

Також виступила киянка, яка разом зі своєю родиною рятувала євреїв від нацистів, нагадавши, що навіть у найстрашніші часи є місце для людяності.

Про сумну статистику нападів ультраправих за останній рік детальніше йдеться у статті Регулярні й ножові. Напади ультраправих у Львові й не тільки.

Про про досі маловідомий геноцид ромів читайте в інтерв'ю історика Михайла Тяглого Логіка «чистої раси»: як нацисти вирішували «циганське питання».

Фото: Спільнота Святого Егідія - Comunità di Sant'Egidio

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​В Украине планируют создать электронный реестр получателей гуманитарной помощи

Электронный реестр получателей гуманитарной помощи намерена создать в Украине Государственная таможенная служба....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Как выбрать стильные зимние женские ботинки

"Миратон” - магазин стильной и брендовой обуви для тех кто ценит качество и не отстает от последних модных тенденций....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Поставлен рекорд по продолжительности беспересадочного перелёта

Пассажирский самолёт австралийской авиакомпании Qantas Airways поставил рекорд по продолжительности беспересадочного перелёта....

Загрузка...
Загрузка...