Україна може вступити у війну з Росією в Азовському морі

Експерти не вважають, що збільшення військової присутності України в Азовському морі зараз може призвести до прямого бойового зіткнення з російським флотом.

Про це йдеться у статті В'ячеслава Шрамовича "Що змінять українські військові кораблі в Азовському морі?" на BBC, передає Соцпортал.

- Я б не сприймав це як пряму загрозу для України чи Росії. Просто Україна бачить проблему і реагує на неї тими силами і засобами, які в неї є, - поясню експерт Тарас Чмут.

- Було б в нас багато катерів з ракетами, то ми б направили туди більше сил. Але їх немає. І є ще Чорне море, де криза не менша. Тому Україна змушена розпорошувати свої мінімальні сили, щоб закривати всі дірки, - нарікає керівник Українського мілітарного центру.

керченська протока

А Михайло Жирохов каже, що загалом про серйозне нарощування військової присутності України мова поки що не йде.

- Все ж катери, які там перебувають, - вони не морехідні. Хоча Азовське море й морехідне, але коли зараз будуть осінні дощі й шторми, вони не зможуть виконувати задачі далі від прибережної зони - наприклад, вихід на середину Азовського моря, - розповідає експерт.

- У прикордонників є свої катери, але вони також мають досить обмежену морехідність, - додає він.

катер

За словами Михайла Жирохова, все це - скоріше заділ на майбутнє, коли в українського флоту з'являться потужніші військові кораблі, як, наприклад, американські 30-метрові катери класу "Айленд", про можливу передачу яких від США говорять ще з 2014 року.

Загалом же, сили флотів України та Росії в Азовському морі неможливо порівнювати.

- У Росіян там поруч облаштовані військові бази Новоросійськ і Таганрог. А в Україні Азовське море взагалі не призначалося для базування бойових кораблів. Тому створювати все з нуля - дуже непросто. Тим більше, що бойові кораблі мають певні особливості у порівнянні з цивільними, - каже Михайло Жирохов.
росіяські сили

А Тарас Чмут нагадує і про потужний азовський флот Прикордонних частин ФСБ - аналога української Берегової охорони:

- У Росії прикордонників у принципі більше. Є сучасні катери і кораблі з потужним озброєнням: артилерійськими установками, кулеметами, стабілізацією, сучасним зв'язком та навігацією.

- За потреби, Росія може у будь-який момент перекинути до Азовського моря скільки їй буде потрібно Чорноморського флоту чи Каспійської флотилії. У них ресурс значно більший, ніж в України, - підсумовує експерт.

Нагадаємо, українські військові кораблі показали, чиє Азовське море.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Чекліст: 10 ознак того, що у вас вигоряння

У 2019 ВООЗ включила «професійний синдром емоційного вигорання» в Міжнародну класифікацію хворобВООЗ вигоряння називає не медичним, а емоційним станом....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Притула у соцмережі прокоментував ДТП за участю його тещі

За словами шоумена, ні він особисто, ні його дружина не чинили спроби "вирішити" питання із суддями чи прокурорами Український шоумен Сергій Притула прокоментував ....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Чому людям в 40 років необхідно стежити за кров'яним тиском

Високий кров'яний тиск може негативним чином позначитися на здоров'ї мозку Нещодавно вчені з'ясували, що високий кров'яний тиск в 40 років може призвести до появи па....

Загрузка...
Загрузка...