Науковці знайшли винуватців глобального потепління

Вчені з університету Вісконсіна звинуватили давніх фермерів, які проживали на Землі тисячі років тому, у запуску глобального потепління. Природні катаклізми почалися через затоплення полів під посадки рису, розведення худоби і вирубки лісів.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на Цікавості.

Вчені порівняли дві кліматичні моделі – старого і нинішнього міжльодовикового періоду. У XVIII—XIX століттях температура на планеті була на 1,3 градуса нижче. На території Арктики різниця досягала 12 градусів. Для обох періодів кількість парникових газів було однаковою. У давнину обсяги метану і вуглекислого газу в атмосфері знижувалися, але в голоцені почався зворотний процес з піком, що випали на 1850 рік. Всі льодовикові періоди на Землі починалися за однією схемою – кількість парникових газів падала, викликаючи зниження температури. В голоцені спочатку все йшло по стандартному шляху розвитку, але потім обсяги газів знову стали рости. Вчені пов’язали цей збій з початком розвитку сільського господарства. У Китаї перші фермери з’явилися 7000 років тому, ще за 1000 років в Європі почали вирубувати ліси, а потім з’явилися і рисові поля, які вважаються джерелами викиду метану.

Вчені думають, що діяльність стародавніх людей порушила природний процес, зупинивши льодовиковий період на рівні міжсезоння.

Нагадаємо, вчені розробили прилад для пошуку води на Марсі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Лучшие напитки для людей с повышенным давлением

К наиболее полезным напиткам для гипертоников относится: каркаде, томатный сок Повышенное давление фиксируется у четверти населения земного шара свыше 40 лет....

Це може бути цікавим

Что-то пошло не так: Грабителя в магазине побили покупатели:ВИДЕО

Полиция ищет неудачливого грабителя В Германии от неизвестного преступника отвернулась удача....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В Украине работает социальная сеть для бизнеса

Цель платформы – вывести украинские предприятия на новый уровень путем привлечения центров поддержки бизнеса и бизнес-экспертов Платформа создана при участии Е....

Загрузка...