У столиці пройшов Міжнародний екологічний форум

Міжнародний екологічний форум зібрав у столиці небайдужих до питання охорони довкілля.

Серед гостей та учасників заходу були представники центральних органів виконавчої влади України, місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, науковці, експерти, спеціалісти профільних академічних, науково-дослідних та проектних інститутів, керівники профільних підприємств різних форм власності, представники посольств, міжнародних торгових палат та громадських організацій, винахідники в галузі екології.

Форум був приурочений Міжнародному дню охорони озонового шару. Серед основних тем для обговорення – збереження довкілля, раціональне використання природних ресурсів, вплив енергозбереження та енергоефективності на екологічну ситуацію України.

Таїсія Кривенко, керівник проекту «Міжнародний екологічний форум» наголосила: «Відношення до навколишнього середовища – це питання екологічного виховання та самовиховання. Поки кожен окремий житель планети не зрозуміє, що природу потрібно берегти, зусилля будь-яких урядів та екологічних організацій будуть безрезультатними».

З відкриттям форуму учасників привітали Заступник Міністра екології та природних ресурсів України Віктор Вакараш, народні депутати України Микола Скорик, Олександр Шевченко, Юлія Ковалевська, менеджер портфелю проектів сектору Енергетика та довкілля Програми розвитку ООН в Україні Паата Дженелідзе, а також Лілія Олійник, організатор Форуму, голова ГО «Живу в гармонії».

- Хочу подякувати всім партнерам, хто долучився та підтримав проведення Міжнародного екологічного форуму. Ми акцентували максимальну увагу на об’єднанні понад 300 учасників для створення комунікаційної платформи, а також залучення інвестицій та налагодження міжнародного співробітництва в галузі охорони довкілля та енергоефективності в Україні. І нам це вдалося! Результатом нашої роботи стала Резолюція, у яку ввійшли рекомендації спікерів, міжнародних організацій, громадськості щодо збереження довкілля. Документ, підписаний учасниками форуму, буде у найближчий час направлений у профільний Комітет ВРУ та Кабінет Міністрів України», зазначила Лілія Олійник.

«Враховуючи, що Україна ратифікувала Паризьку кліматичну угоду 2016 року (ред. – угода в рамках Рамкової конвенції ООН про зміну клімату щодо регулювання заходів зі зменшення викидів діоксиду вуглецю з 2020 р.), ми повинні вжити всі необхідні заходи для збереження клімату наших регіонів та не допустити вплив небезпечних хімічних речовин, які впливають на здоров’я населення», – зауважив у вітальному слові Микола Скорик, народний депутат України.

Петро Пантелєєв, заступник Голови Київської міської державної адміністрації, відкриваючи першу панель форуму, звернув увагу присутніх на те, що Київ долучився до ініціативи «Угода мерів». Столична влада активно працює над залученням інвестицій у сферу енергоефективності. Також у муніципальних школах проводиться робота над оснащенням сучасної диспетчерської системи для регулювання постачання світла, тепла та встановлення новітніх теплопунктів. Петро Олександрович наголосив на необхідності впровадження плану дій поступової модернізації Дарницької ТЕЦ упродовж наступних 5 років, а також безпечній рекультивації полігону №5 починаючи з 2019 року. Наразі Київ працює над розробкою спільного проекту міста ПраТ «Київспецтранс» з будівництва сміттєпереробного заводу потужності 450 тис. тон.

Спікер форуму – Народна артистка України та Посол чистої енергії Руслана Лижичко зауважила, що у питанні мінімізації екологічних викликів важливо всі екологічні ініціативи зосереджувати на мінімізації використання вичерпних ресурсів і перехід до використання відновлюваних джерел та енергетичних ресурсів.

Віктор Камінський, академік НААН України, доктор сільськогосподарських наук, директор ННЦ «Інститут землеробства НААН», доповідаючи про реалії, проблеми і шляхи поліпшення екологічного стану сільських територій, наголосив:

Найбільшими викликами сільських місцевостей є підвищення кислотності с\г землі та якості питної води. Це вимагає оперативної екологічної реакції місцевих та центральних інститутів влади, залучення до цього процесу як експертного середовища з галузі екології так широкої громадськості, яка зацікавлена перейти від слів про захист довкілля до конкретних справ.

Здорова земля, здорові рослини дадуть можливість будувати агробізнес у форматі екологічної ефективності – стверджують в НДІ «Інститут здоров’я рослин».

«Ми обираємо GreenChemistry. Це принципово новий підхід у сфері хімічних досліджень, який передбачає зменшення виробництва та використання шкідливих речовин. «Зелена» альтернатива надає екологічні переваги та економічну вигоду», – відмітив Володимир Маліновський, старший науковий консультант НДІ «Інститут здоров’я рослин». Біля стенду Інституту в експо-зоні учасники мали можливість поспілкуватися безпосередньо із засновником цієї принципово нової для України структури Віталієм Ільченко.

Друга панель МЕФ була присвячена відновлюваній енергетиці та енергоефективності.

Як зауважив Костянтин Гура, радник Голови Держенергоефективності, упродовж останніх 4 років є низка ключових здобутків, яких вдалося досягти завдяки плідній роботі над розвитком сфери енергоефективності та відновлюваної енергетики в Україні, зокрема: понад 1,1 млрд євро залучених «зелених» інвестицій у проекти відновлюваної енергетики; 6 млрд м3 заощадженого газу у рік; 1,2 млрд євро щорічної економії на закупівлі газу; 197 укладених ЕСКО-контрактів; 7 млрд грн. інвестицій в утеплення житла.

Важлива ініціатива Держенергоефективності, яка успішно запрацювала і допомогла населенню заощаджувати на енергоресурсах, – це програма «теплих кредитів». Завдяки цій програмі лише за невеликий період, із кінця 2014 р. і по сьогодні, в енергоефективність житлових будинків інвестовано 7 млрд гривень.

Андрій Конеченков, Голова Правління Української вітроенергетичної асоціації (UWEA), розповів про перспективи розвитку вітроенергетичного привабливість сектору.

У 2017 році «зелена» електроенергія, вироблена за рахунок енергії вітру, дозволила скоротити викиди СО2 в атмосферу на більш ніж 736 500 тонн та заощадила близько 455 тис тонн вугілля. Обсяг електроенергії, виробленої за рахунок енергії вітру в 2017 році зміг забезпечити понад 207 000 українських домогосподарств при середньому їх споживанні 400 кВт•год електроенергії в місяць.

Мер міста Покровськ Руслан Требушкін у своєму виступі на тему: «Створення комунального підприємства ЕСКО, програма комплексної енергомодернізації багатоквартирних будинків», повідомив:

Діяльність комунального підприємства за моделлю ЕСКО буде спрямована на підвищення рівня добробуту громади через ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів, зменшення їх споживання і втрат в бюджетній сфері та житлово-комунальному господарстві міста. Прийняття програми діяльності комунального підприємства дає можливість створити більш гнучкий та ефективний інструмент для залучення фінансової та матеріально-технічної допомоги від МФІ, робота яких спрямована на підвищення енергоефективності у громадах.

Тему енергосервісу продовжив Сергій Варга, керівник проекту «Усунення бар'єрів для збільшення інвестицій в енергоефективність громадських будівель в малих і середніх містах України за допомогою ЕСКО-механізму «Програми розвитку ООН в Україні»:

Проект ПРООН на сьогодні, по суті, зайняв лідерську позицію по впровадженню національної системи ЕСКО. Ринок ЕСКО є доволі перспективним, хоча й має нереалізований потенціал. Разом із нашими фахівцями та експертами ми ініціюємо законодавчі зміни, які суттєво збільшать можливості як для ЕСКО, так і для всієї країни загалом. Проект розпочався відносно нещодавно, лише минулого року, проте, завдяки енергійній та проактивній команді, зміни помічаємо та відчуваємо не лише ми, а й мешканці багатьох містечок, міст та регіонів України.

Організаторами Форуму виступили – ГО «Живу в гармонії» та Міжнародна торговапалата ICC Ukraine. Форум відбувся за підтримки Київської міської державної адміністрації та Держенергоефективності.

Фото: Олена Криворучко, Михайло Красноюрченко

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Полиамория: Женщина собирается воспитывать дочь с четырьмя папами

У 20-летней Тори Охеда из США есть четыре партнера, и она беременна от одного из нихСначала жЖенщина познакомилась с одним из своих партнеров, 18-летним Марком, в стар....

Це може бути цікавим

Бет Харт: испытание талантом и славой

«Когда я училась, мне было тесно в классическом жанре....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

С чем носить грубые ботинки зимой: 5 модных вариантов

Юбки,джинсы,брюки,платья — брутальные ботинки помогут составить разные зимние комплекты! Бонус: с какой верхней одеждой хорошо сочетать грубые ботинкиГрубые боти....

Загрузка...