Українці вважають, що вони стали біднішими

За підсумками минулого року рівень бідності в Україні зріс до 27%.

Як зазначають у Рахунковій палаті, що в минулому році, згідно з показниками оцінки бідності за абсолютним критерієм і показниками, що характеризують доходи населення, у цілому відбулися позитивні зрушення у ситуації з бідністю в Україні. Однак показники бідності за відносним критерієм демонструють тенденції до зростання.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на Finance.ua.

В стратегії подолання бідності до 2020 року розширено розуміння бідності до немонетарних аспектів і соціального відчуження. І з 2015 року в Україні здійснюється оцінка рівня бідності немонетарних критерієм за 4 з 9 депривацій згідно з методологією ЄС. Держстатом, як і раніше, проводиться оцінка за 4 з 18 ознак злиднів.

Відзначається, що в Україні населення найбільше страждає від неможливості дозволити собі несподівані необхідні витрати за рахунок власних ресурсів. Значення цього показника в Україні було в 1,6 разу вище (60% проти 36% у країнах ЄС). За іншими ознаками депривація населення в Україні була в 2017 році у два-сім разів більша, ніж у країнах ЄС.

Аналіз Рахункової палати показав, що в 2017 році 9% населення страждало від усіх трьох форм бідності за відносним критерієм за витратами, за доходами нижче фактичного прожиткового мінімуму і ознаками депривації.

Частка депривованих осіб за чотирма з 18-ти ознак злиднів у 2017 році була найбільшою за останні 10 років майже в усіх групах домогосподарств.

Переважна більшість українців не могли дозволити собі здійснювати непередбачені витрати, більше половини не мали можливості відпочивати разом з родиною принаймні протягом одного тижня на рік.

Третьою за поширеністю проблемою українців є недоступність якісних послуг охорони здоров’я. Так, 31,7% населення не мали коштів для купівлі призначених ліків та медичного приладдя, а 30% – для оплати послуг лікаря і лікування в стаціонарі без проведення хірургічної операції.

Нагадаємо, в Україні подорожчали яйця та сало.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Мужчина найденный мертвым в помещении ЦИК - сотрудник госохраны

Работника Управления государственной охраны обнаружили мертвым в помещении Центральной избирательной комиссии в КиевеОб этом сообщили в пресс-службе Госбюро ра....

Це може бути цікавим

За 2020 год пенсии пересчитают трижды

В нынешнем году в связи с индексацией и новыми пенсионными программами ожидаются три этапа перерасчета пенсий....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​Украинцам больше не нужно расписываться в квитанциях при обмене валюты

Такое постановление приняли в Национальном банке Украины....

Загрузка...