Стало відомо, що класична музика ефективно лікує безсоння

Натомість, аудіокниги не мають жодного ефекту та ніяк не впливають на якість сну. До такого висновку дійшли вчені з Національного центру біотехнологічної інформації (NCBI) США, які досліджували вплив аудіо супроводження на якість сну у молодих людей.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на Вечірній Київ.

Розлади сну можуть бути спричинені виснаженням, втомою, депресією та проблемами протягом дня. Музика може знизити активність симпатичної нервової системи, зменшити тривогу, артеріальний тиск, серце і частоту дихання, а також може мати позитивний вплив на сон через розслаблення м'язів та відволікання від думок.

Для експерименту сформували 3 групи з повторюваними, але різними методами. Для досліду обрали 96 студентів (у віці від 19 до 28 років) зі скаргами на сон. Перша група слухала по 45 хвилин класичну музику, друга група – аудіокнигу, а третя група нічого не використовувала. Щодня, вчені вимірювали якість сну у студентів за допомогою Індексу якості сну до початку дослідження та щодня протягом 3-х тижнів експерименту. Симптоми депресії у учасників вимірювали задопомогою інвентаризації Beck Depression.

Результати тесту по методу Бонферроні показали, що саме музика значно покращила якість сну. До того ж симптоми депресії також значно знизились. А от у групах з аудіокнигою та стандартним засинанням без втручання, якість сну не покращилась.

Тож можна зробити висновок, що розслабляюча класична музика - це ефективний методу зниженні проблем зі сном. Дана методика може використовуватись, як дешевий та якісний спосіб у вивченні методів лікування безсоння.

Нагадаємо, вчені назвали небезпеку сонливості.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Горить під Одесою

Зайнялась пожежа на території Нижньодністровського національного природного парку в Біляївському районі Одеської областіГорить очерет та сміття під Одесою....

Це може бути цікавим

​Оплата штрафов станет возможной в приложении "Дія"

Водители в Украине получат возможность оплачивать штрафы за нарушение ПДД в приложении "Дія"....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​В Виннице отчим изнасиловал 6-летнюю девочку

36-летнего мужчину подозревают в изнасиловании 6-летней девочки Виннице....

Загрузка...