"Ні виборам за законом Януковича": під ВР проходить масштабна акція за виборчу реформу

Сьогодні, 6 вересня під Верховною Радою України проходить масштабна акція в підтримку виборчої реформи "Ні виборам за законом Януковича".

Про це повідомляє кореспондент Соцпорталу.

Всього в акції приймають участь кілька тисяч людей, а вся площа заповнена людьми з прапорами різних політичних партій та громадських організацій. Активісти вимагають від нардепів проголосувати в другому читанні за новий закон про вибори.

У листопаді минулого року під тиском вулиці 226 депутатів підтримали Виборчий кодекс у першому читанні, після аналогічної акції.

В чому суть?

Активісти пропонують змінити стару виборчу систему до Верховної Ради, встановлену в 2011 році. Замість неї пропонується запровадили новий виборчий кодекс за яким запроваджується пропорційна систему з відкритими списками. Тобто людина зможе обрати зі списку партії того кандидата, який їй подобається найбільше. Таким чином, на думку організатор усувається можливість купування місця в списках, адже люди формуватимуть його, а не партійні керівники. А також скасовується мажоритарна система, яка наразі також є дуже корупційною.

Нагадаємо, ЦВК потрібно 40 мільйонів для захисту від кібератак.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Польше собираются страйковать пограничники: граница с Украиной будет парализована

Работники Пограничной службы Польши начнут так называемую итальянскую забастовку, если правительство не выполнит их условий....

Це може бути цікавим

Умер бывший премьер-министр Украины

В Черниговской области в возрасте 89 лет скончался бывший премьер-министр Украины, политик и общественный деятель Виталий Масол....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Що зменшить в Україні масштаби трудової міграції?

У Львівській області не вистачає працівників_ць на виробництвах....