В Україні почали діяти нові будівельні норми

Зокрема, змінюються обмеження щодо щільності та кількості поверхів забудови у містах з різною кількістю населення.

З 1 вересня в Україні починають діяти нові державні будівельні норми (ДБН), розроблені Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Про це повідомляє Соцпортал з посиланням на Свідок.

Нові правила забудови вводять “блакитні лінії”, що обмежують висотність, “зелені лінії”, що регулюють будівництво в зелених зонах, “жовті лінії”, які обмежують висоту будівель біля основних доріг і магістралей в населених пунктах особливої важливості для безпечної евакуації.

Крім того, будівельні норми обмежують щільність і кілкість поверхів забудови – в містах з населенням до 50 тис. осіб будинки повинні бути не вище трьох поверхів, в більших містах (100-150 тис. осіб) – тільки дев’ятиповерхівки, і лише в мегаполісах дозволяється будувати будинки заввишки понад 20 поверхів.

В документі також прописана заборона на розміщення паркінгів на території житлових комплексів. Альтернативою можуть стати підземні гаражі або відкриті майданчики за 300-500 м від будинку.

А ще, з першого вересня пішохідні зони повинні проектуватися з урахуванням потреб людей з інвалідністю, а люки та дощоприймачі і зовсім більше не будуть проектуватися на тротуарах.

Нагадаємо, стало відомо, скільки українці винні за комуналку.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Загрузка...

Це може бути цікавим

Таблетки не помогают снизить уровень холестерина

Ученые провели эксперименты для выяснения эффективности лекарств от холестерина....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Чиновник преміював дружину: отримав звинувачення у корупції

У Київській області чиновник преміював дружину і в результаті отримав звинувачення у корупції....

Загрузка...
Загрузка...