У Нацбанку в девальвації гривні вирішили звинуватити фермерів

На думку фахівців, сільгоспвиробники, які працюють в тіні, валюту, у певні періоди року починають масово продавати валюту, і це створює додатковий ажіотаж.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на Главком.

Зокрема, думки про те, що одним з істотних чинників впливу на динаміку курсу гривні на міжбанківському валютному ринку є «чорний ринок» агробізнесу, повідомив заступник голови Національного банку України Олег Чурій.

- Я хотів би сказати про один чинник, який сильно впливає на готівковий ринок. Ми (відповідний попит/пропозицію ) формально називаємо населенням, але ми розуміємо, що населення там не так багато, тоді як визначальний вплив справляє так званий чорний ринок агробізнесу, - сказав він під час круглого столу, організованого «Фінансовим клубом» у Києві.

Заступник голови пояснив, що це фермерські й агрогосподарства, які не є або частково є частиною національної економіки й повністю працюють за готівкову іноземну валюту. За оцінками учасників валютного ринку, частка цього сектора становить близько 25-30%.

- Це повністю «чорна» економіка, яка працює за готівковий долар, і ми чітко бачили її вплив у липні, коли банки з нетто покупців іноземної валюти стали нетто продавцями, це збіглося з початком сільськогосподарського сезону. У середині зими, зазначив, коли розпочинається посівна компанія, цей тіньовий сектор починає продавати валюту, створюючи пропозицію. Тобто виникає таке собі сезонне коливання, - зазначив фінансист.

Нагадаємо, в бюджеті може не вистачити грошей для виплати субсидій.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Украина экспортировала рекордное количество железной руды

За полгода Украина экспортировала железной руды на 2 млрд....

Загрузка...

Це може бути цікавим

28-летний чиновник резко «постарел» на 34 года ради пенсии

28-летний чиновник из Дагестана увеличил свой возраст на 34 года ради пенсионных выплат по старости....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Стало відомо, коли можливо відбудеться обмін полоненими між Україною та РФ

За словами адвоката екс-"беркутівця" сторони вже повністю домовилися про обмін....

Загрузка...
Загрузка...