Дельфін вивчив мову морських свиней

До такого висновку дійшли науковці, які досліджують дельфіна Кайлі, який майже 20 років тому відбився від зграї та нині мешкає затоці Ферт-оф-Клайд в Ірландському морі.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на Експрес online.

Дослідники стверджують, що дельфін, який 17 років тому відбився від зграї, настільки втомився від самотності, що навчився видавати та сприймати звуки морських свиней.У затоці Ферт-оф-Клайд в Ірландському морі біля західних берегів Шотландії увагу місцевих жителів привернув дельфін, якого вони прозвали Кайлі, – справа в тому, що цей вид в тих краях не трапляється. Вчені вважають, що принаймні 17 років тому він відбився від своєї зграї й відтоді чув тільки звуки інших видів, в тому числі розмови морських свиней.

Дослідники вивчили аудіозаписи голосу дельфіна – як на самоті, так і при спілкуванні з морськими свинями. Результати показали, що Кайлі при розмові зі своїми новими друзями переходить на той же тип звуків і ту ж частоту, що і вони. У той же час характерний для мови дельфінів свист не був виявлений на записах, а звуки свиней зовсім не змінилися.Вчені планують і далі вивчати поведінку Кайлі і його мову, але вже зараз результати показують, що дельфін поміняв свій акустичний репертуар в результаті взаємодії з морськими свинями.

- Якщо аналіз покаже, що все так, то цей випадок стане першим прикладом дельфіна, який навчився наслідувати мову іншого виду, – зазначила авторка роботи Мел Косетіно.

Нагадаємо, вчені зафіксували зміни у глибинних водах.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Долгий сон может повышать риск инсульта - исследование

Сон более 10 часов ночью и более 90 минут днем может повышать риск развития инсульта....

Це може бути цікавим

Минэкономики ждет подорожание доллара в начале 2020 года

В первом квартале 2020 года возможно временное снижение курса гривны....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​Зрозуміло про складне: за що наприкінці 2019 року дають Нобелівку

Також цього року оголосили лауреатів премії з літератури не тільки за 2019-й, але й за 2018 рік....

Загрузка...