Біологи знайшли гени, які відіграють ключову роль в регулюванні сну

Японським біологам на чолі з Хірокі Уедою вдалося виявити гени, які відіграють основну роль в регулюванні REM-сну.

У "парадоксальній" фазі сну (REM), коли очні яблука під закритими повіками активно рухаються, можуть спостерігатися скорочення м'язів, а мозок проявляє високу, як у такому стані, активність, передає "24 канал" з посиланням на журнал Cell Reports.

Під час експериментів з лабораторними гризунами, у яких була пригнічена робота холінергічних нейронів TrkA + REM-фаза повністю зникла з циклу сну таких тварин. Вчені пояснили, що відключення рецепторів ацетилхоліну у мишей робило їх нездатними переживати REM-фазу сну і бачити сновидіння.

- Ці нейрони – частина парасимпатичної нервової системи, яка відповідає за спокійну активність організму у безпечних умовах (посилення кровотоку травної системи, розслаблення скелетних м'язів, звуження зіниць). Її основним нейромедіатором виступає ацетилхолін, який діє і на клітини TrkA +, - кажуть науковці.

За допомогою технології генної модифікації CRISRP/Cas9 їм вдалось відключити роботу генів, що кодують білки Chrm1 і Chrm3. Це призвело до зникнення REM-сну у мишей. Це підтверджує ключову роль цих генів у появі можливості виникнення сновидінь.

Соцпортал інформував, американські вчені створили прототип штучного ока.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​Зеленский, Гриценко, Вакарчук, Смешко и Рабинович возглавили рейтинг доверия украинцев

По словам эксперта, после президентских выборов запрос украинских избирателей на новые лица не упал, а наоборот – заметно вырос....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Кличко приехал на инаугурацию президента на велосипеде

Утром 20 мая мэр Киева Виталий Кличко приехал на инаугурацию нового президента Украины Владимира Зеленского на велосипеде....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Перше завдання - припинення вогню. Двомовна промова Володимира Зеленського на інаугурації

Також Зеленський заявив, що "Уряд не вирішує наших проблем, він і є нашою проблемою"....

Загрузка...
Загрузка...